Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre lehet...

Milyen büntetésre lehet számítani, ha egy élelmiszerboltban néhány száz, maximum kétezer forint értékben lopok?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 14:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Lopas, az lopas! A megszegyenulesen tul a birsag biztos nagyobb lesz mint a lopott aru erteke. Ne tedd!
2020. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Inkabb lopjál milliárdokat, azt tobben megusztak mar :)
2020. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
A megszégyenülés és a szégyenérzetem kezd eltörpülni az éhségem mellett.
2020. szept. 11. 14:58
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Miértcnem dolgozol?
2020. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Elvesztettem a munkámat a koronavírus alatt, kihagytam közel egy hónapot, mert nem találtam munkát és igazából most dolgozom hála az égnek(vagy is ma pont pihenős vagyok), de sajnos a félre tett pénzem elfogyott, és szerdán lesz fizu.
2020. szept. 11. 15:12
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
De nete az van :D Szegénykém. Dohányzol is ugye?
2020. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Persze, hogy van internetem, még legalább két hónapig nem fogják szerintem kikapcsolni.


Nem dohányzom, az volt az első amit elhagytam amikor beütött a krach.

2020. szept. 11. 15:16
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
#6 Ez elég hülyeség, amit írsz. Mármint....értem, hogyha nincs pénze az embernek kajára, de dohányzik, akkor miért nem költi a cigipénzt kajára....tehát értem, mit mondasz. De az ember olyan, hogy egyszerűen KELL neki valami szórakozás, kikapcsolódás, akármi. Lehet ez éppen netezés vagy éppen cigi is. Ugyanolyan fos, ha mindennap van mit enned, de ennyiben ki is merül az életed és csak nézel ki a fejedből.
2020. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Ja és kérdező: Szabálysértésnek minősül a lopás ilyen értékben, pénzbüntetést kapsz érte, ha lebuksz, ami a te esetedben ugye csak ront a helyzeten.
2020. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 árokpart ***** válasza:
85%
Sehogyan se tedd főképpen akkor meg pláne ha kisvárosban élsz ahol mindenki ismer mindenkit. A munkaadódnak pillanatok alatt a fülébe fog jutni amilyen pletykás, feljelentgetős, besugós világban élünk. Próbálj meg kölcsönkérni valakitől és majd megadod ha rendeződik a helyzeted. Esetleg a bankot is meg lehet kérdezni, nem vagyok jártas az ilyen dolgokban de hátha van az ilyesmire is valamilyen hitelkonstrukciója. Minél több helyen érdeklődj vagy esetleg önkormányzatnál valami gyors segítséget vagy szerencsére van interneted keress jótékonysági szervezeteket hátha segítenek sőt biztos. Nehéz helyzet de emiatt ne szerezz magadnak büntetett előéletű hátrányos helyzetet. A szabálysértésnél is már nyilván leszel tartva a rendőrség rendszerében. Átérzem a helyzetedet mert sajnos jómagam is már jártam hasonló cipőben, de azt mindig is szem előtt tartottam, hogy ha még rosszul is leszek az éhségtől, de a becsületemet és amit addig az életben elértem jobb időkben azt nem hagyom veszni egy átmeneti rossz időszak pillanatnyi öröméért, mert nem megoldás lett volna a problémára.
2020. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!