Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelenleg ha valaki kontakt,...

Jelenleg ha valaki kontakt, akkor a családja/együttlakók már karanténba kerülnek vele?

Figyelt kérdés

Tehát nem arról van szó aki bizonyítottan fertőzött hanem pl volt egy bulin ahol volt egy fertőzött. Pl most az a pár iskolai osztály amelyek karantén alá kerültek mert 1 emberről kiderült, nyilván nem pont arra értem az 1 emberre értem mert nyilván ott minden családtag kontakt hanem a ~20db iskolatársára akik maguk csak kontaktok.


Márciusban ugye úgy volt hogy ebben az esetben csak a kontakt került karanténba, legalábbis legjobb tudásom szerint. Most hogy van?


2020. szept. 12. 12:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Röviden: Ha kiderülne hogy egy osztálytársam fertőzött, a tesztem negatív lesz, akkor az egész családom karanténba kerül 2 hétre vagy csak én?
2020. szept. 12. 12:27
 2/4 anonim ***** válasza:
Még a fertőzöttel együtt lakó családtag sem kerül feltétlen karanténba.
2020. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak te kerülsz karanténba. A lakás padlójára pedig húzni kell egy csíkot piros filccel és a vírus tudni fogja, hogy azt a vonalat ne lépje át.

Ezért a többiekre nem lesz veszélyes.

2020. szept. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát nem változott nice.
2020. szept. 12. 14:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!