Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami komolyabb módja a...

Van valami komolyabb módja a csendháborítás bejelentésének?

Figyelt kérdés

Nem szomszéd, hanem egy ismeretlen ember a lakóházzal szemben minden nap hangos zenét játszik. A lakásban 60 decibelt mértem, gondolom ez kint nagyobb. Tele van a hócipőm.


Pár napja szántam rá magam, hogy telefonon bejelentést tegyek. Nem láttam senkit sem kiérkezni (nem strázsáltam az ablaknál, de azért figyeltem) de a zene is nem sokkal azután hallgatott el.


Van más, "keményebb" mód, hogy bejelentsem?


2020. szept. 12. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Milyen "keményebb" módra gondolsz?


A csendháborítás szabálysértése a rendőrségre tartozik kis hazánk törvényei szerint. Jogkövető és felelős állampolgárként Jogszerűen hozzájuk jelented be.

De nem biztos hogy megszűnik a zene vagy később ne zenélne újra.


De ha nem vagy jogkövető állampolgár és azt szeretnéd, hogy szűnjön is meg a Téged zavaró hanghatás - akkor nem a rendőrségi bejelentés a "megoldás", hanem az, hogy átmész hozzá, oszt bucira a fejed az idióta fejét. - több haszna van, mint egy rendőrségi bejelentésnek, mert MEG FOG SZŰNNI a zene.


Ezzel a lehetőséggel viszont annyi gond, hogy Te sem járnál el éppen törvényesen: A magánlaksértéstől a súlyos testi sértésig elkövethetsz bármit.



Lehet mérlegelni és választani, hogy melyiket szeretnéd.

2020. szept. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogy is!


(Még ha végképp elegem is lenne, 21 éves lányként nem lennék túl effektív :D )


Valami olyasmire gondoltam, hogy bemegyünk édesanyámmal, és kitöltünk valami papírt vagy nem tudom.

2020. szept. 13. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!