Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha szakmai papírok nélkül...

Hogyha szakmai papírok nélkül hirdetem magam facebookos csoportokba vagy bárhol , hogy xy munkát elvállalok azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

2020. szept. 13. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem hinném. Én is hirdetem hogy ötezerért vállalok kovid tesztelést, még senki sem büntetett meg.
2020. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem büntetnek meg, az építőipar 90%-a így működik manapság. Se papír, se szaktudás, a helyszínen ismerkednek az anyagokkal, amit tudnak ellopnak, garancia nincs, számonkérés, ellenőrzés nincs.


Nyugodtan vágj bele, ha még egy hiéna van a piacon az már nem oszt nem szoroz!


Arra ügyelj, hogy lehetőleg közepes vagy annál nagyobb árajánlatokat adj és MINIMUM 1-2 hónappal későbbre ígérj kivitelezést, különben rögtön levágják a megrendelők, hogy amatőr vagy.

2020. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak munkát szeretnél így szerezni és nem átbaxni az embereket, akkor nem igazán.


Csak olyan munkát vállalj, amihez értesz is! Több szakemberrel ne dolgozz együtt mert hiába a tudásod, hiába tudod jól megcsinálni, ha hiányzik a gyakorlat akkor azt AZONNAL észreveszik!


A legjobb terület az építő-ipar.

Én jelenleg kőművesként dolgozom de szoktam maszekban burkolni, festeni, és dolgoztam már épület-hőszigetelőként is.


8 osztályom van. XD

2020. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

"Én jelenleg kőművesként dolgozom de szoktam maszekban burkolni, festeni, és dolgoztam már épület-hőszigetelőként is."


Ahogy mondja a kolléga: KATA adózással instant -> heti 170.000 nettó. Tök mindegy az ügyfél elégedettsége, semmiféle kötelezettséged nincs, megcsinálod úgy ahogy a feladatot, aztán utánad az özönvíz!


Szerződést úgy írj, hogy az anyagok márkáit nem írod rá, hanem mondjuk csak azt, hogy "szigetelőanyag". Mellette azt kommunikálod, hogy Rockwool-t fogsz beépíteni, aztán amikor a beépítésre kerülne a sor, Petralana-val állítasz oda. Ha reklamálnak, azt mondod hogy ugyanaz a hőátadási tényezője, vagy éppen nem volt más :) Az extra profitot meg elteszed, "megdolgoztál érte". Így megy ez az építőiparban!

2020. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Csak olyan munkát vállalj, amihez értesz is!"


Ez nem akadály, megnézed youtube-on hogy hogyan kell csinálni és másnapra már értesz is hozzá!

2020. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
NAV majd szétrúgja a segged
2020. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

"NAV majd szétrúgja a segged"


NAV nem foglalkozik azzal, hogy milyen képesítéssel mit dolgozol. A fent felsorolt dolgok teljes mértékben legálisak ma Magyarországon. Jelige: 1000 légy nem tévedhet, a kaka finom!


Ha építőipari kisvállalkozó vagy, KATA-zol, akkor a kutya nem foglalkozik vele, hogy milyen képesítésed van. Ügyfél lesz dögivel, elég csak meghirdetned magad valahol. Referencia sem kell. Max hazudsz valamit ha kérik. Ha selejt munkát végzel, akkor az a konkrét ügyfél már nem fog sohasem visszahívni, de kit érdekel? Van másik millió "kuncsaft" akit le lehet húzni!!!


Csak arra kell figyelni, hogy legalább másfélszeres, de inkább kétszeres anyagáron dolgozz és "hitelesnek" fogsz tűnni. Kizárólag magánszemélyeknek szabad dolgozni (nyilván egyedül másra nincs is esélyed). Jelentsd be magad KATA-val, lefizetsz havi 50000 ftot és utána teljesen legálisan lehúzhatsz annyi ügyfelet, amennyit akarsz.


Arra azért vigyázz, hogy ne végezz olyan munkát (pl villanyszerelés), amiből baj lehet. Azok a munkakörök ideálisak, amiket a fenti "kőműves" "kolléga" írt. Bár ha az ügyfél nem kér szerződést, azt is elvégezheted, hiszen semmiféle jogalapja nem lesz arra, hogy utólag zargasson.


Nyilván a telefonszámod fél évente cserélni kell, akárcsak a hirdetések szövegét, de kit érdekel, ez a munka "ezzel jár".

2020. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó

- ha nem minimum ev-ként csinálja, akkor a NAV bizony beleszól

- és ha nincs képesítése, akkor nem lehet ev, mert szinte mindegyik építőipari tevékenység végzettséghez kötött

2020. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#3, #8-nak:


Megpróbálok higgadt maradni.


Minek nézel te engem? Vagy kinek?!


Pont azért vagyok képes szakmai végzettség nélkül is életképes maradni a piacon, mert van hitele a szavamnak! Ez a példa amit te felhoztál, a tipikus kispályás, gerinctelen szakemberek jellemzője! Egy "nem szakember" eleve nem szokott ilyesmivel kalkulálni, mert sokkal többet kockáztatna mint egy szaki! Itt megjegyzem, hogy full feketén dolgozom. Semmiféle KATA, vagy egyéb b'romság!


Csak olyasmit közlök a megrendelővel tényként, amiben biztos is vagyok!


Soha nem alapozok anyagi előnyért a megrendelő átbaxására! Ha erre alapoztam volna bármikor is, már nem lenne "hitelem", vagyis hiteltelen lennék.


Volt példa rá hogy félrekalkuláltam. Ennek én fizettem meg az árát, úgy hogy a megrendelő nem tudta hogy valójában deficites lettem. Ajánlott egy ismerősének, és tőle is kaptam megrendelést. Megérte? Igen.

2020. szept. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"és ha nincs képesítése, akkor nem lehet ev, mert szinte mindegyik építőipari tevékenység végzettséghez kötött"


Oké, akkor azt mivel magyarázod, hogy a legtöbb EV aki itt járt nálam, hírből nem ismerte a vízmértéket, a rétegrendeket, mégis vígan szigeteltek, stb és természetesen szar munkát is végeztek. Akkor kb ennyit ér ez a "képesítés", vagy könnyen kijátszható a rendszer...

2020. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!