Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Informatikai hiba csak pénzért...

Informatikai hiba csak pénzért való felfedése a cég felé legális vagy "zsarolás" vagy valami?

Figyelt kérdés

Külföldön divat informatikai rendszerekben hibákat keresni. Van amikor pénzt kérnek az információért, van amikor nem de akkor általában a Google-t, Apple-t, Amazont vagy hasonló nagy vállaltokról van szó amikor akkor is fizetnek ha te nem kéred a presztízs miatt a havi statisztikájukba.


Tegyük fel lenne tudásom, találnék egy hibát majd írnék egy ilyen levelet a egy magyar cégnek:


"Tisztelt XY!


Informatikai rendszerükben kritikus hibát találtam. Amennyiben ez érdekli önöket akkor egy közösen megegyezett, minimum 5 számjegyű összegért szívesen leírom a talált hibát és a lehetséges megoldást.


Informatikai rendszerükbe be nem hatoltam, a hibát ki nem használtam.


Tisztelettel,

xy"


Mielőtt bárki a BKV-val meg a Telekommal jön, kiemelem megint ezt:

"Informatikai rendszerükbe be nem hatoltam, a hibát ki nem használtam."

Egy csomó hibát 99,99%-ig meg lehet állapítani kizárólag frontenden is...


Legális ez vagy ráhúznák hogy zsarolás? Vagy mégis mivel tudnának bíróség elé állítani? Talált egy hibát de csak pénzért árulja el, börtönbe vele? :D


2020. szept. 14. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Legális
Valamilyen törvénybe ütközik, leírom
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

"Informatikai rendszerükbe be nem hatoltam, a hibát ki nem használtam."

Amit frontend oldalon hibának látsz, az néha nem is sebezhetőség. Néha az, de jelentéktelen. Szóval, azért fizessenek, mert úgy tippeled, találtál egy hibát? Nem tudhatod, hogy hiba-e, ha meg nem próbálod kihasználni.


IT cégnél vagyok 18 éve. Mit lehetne rádhúzni? Zsarolás, rosszindulatú megtévesztés, anyagi károkozás információ visszatartása által stb. Pénzt nem fogsz kapni, de egy csomó macerálásban részed lesz. Felejtsd el gyorsan. :)

2020. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
"Minimum ötszámjegyű összegért" - tipikus filmes duma...
2020. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Rosszindulatú megtévesztés tuti nem, a zsarolásra gondoltam én is.

"anyagi károkozás információ visszatartása által" <- Ilyen a magyar jogban nincs.


#2 öt számjegy csak 10k basszus :D


Amúgy csak elméleti kérdés volt hogy megnézzem ami külföldön legális, itthon az-e.

2020. szept. 14. 19:37
 4/7 anonim válasza:
90%
"Ilyen a magyar jogban nincs" - Jogász is lettél hirtelen, pedig azt sem tudtad, hogy ami külföldön legális, itthon az-e? Mert én tanultam jogot és rémlik, hogy van (még ha a magyar jogrendszer nem is így hívja).
2020. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az lettem méghozzá a google-t és a jugtar.hu-t használva.


Muszáj rákeresni mert hozzád hasonlóan sokan random dolgokat írnak és ha nem keresnék rá akkor megtéveszthetnél, az meg hogy van hasonló mert neked rémlik egy másik dolog. Olyan akkor sincs. Hasonló lehet, de én ezt nem is tagadtam.


Most erre ment a negatív.

2020. szept. 14. 20:22
 6/7 anonim válasza:
100%

"Most erre ment a negatív."

Nyasgem, öcsém :)

2020. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hajnalban rádrúgják a rendőrök az ajtót. Bevisznek, kihallgatnak, a cég ügyvédjei rád másznak, szakértők vizsgálják, hogy behatolt-e valaki a rendszerbe. Utána ügyvédet fogadsz magyarázkodsz hogy nem te voltál. Esetleg egy kis előzetes letartóztatásba helyezés hogy ne tüntesd el a bizonyítékokat. Ja a számítógéped lefoglalják és ha bármi jogelleneset találnak rajta akkor azért külön meghurcolnak mert te már amúgy is kiberbűnöző vagy.

Ha csak a fele jön be annak amit leírtam, megéri vagánykodni ?

2020. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!