Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyonőrként dolgoztam nyolc...

Vagyonőrként dolgoztam nyolc hónapig, elejétől végéig munkaszerződésem volt. Utóbbi két hónapban nem kaptam egyáltalán munkabért, ebből eredően azonnal felmondtam. Törvényes volt a felmondásom?

Figyelt kérdés
Bár én is a nyugdíjam mellet dolgoztam, munkaszerződésem csak nekem volt, ezt a munkaadóm mondta nekem.A két hónap elmaradt béremet nem fizeti ki, mondta, Ha munkaügyi pert indítok ellene azt mondja engemet fog megbírságolni a bíróság azért mert feketén dolgoztam nála. Nos én erről nem tudtam, hogy csak nekem van munkaszerződésem. Kérdezem ha a munkaügyi bíróságra adnám az ügyet, az én munkaszerződésemmel ebben az esetben a bíróság munkaviszonynak ítélné e meg a nyolc hónapomat amit dolgoztam? És az elmaradt ki nem fizetett béreimet is meg ítélné a bíróság? Vagy valóban engem bírságolna meg a bíróság? Sajnos nem vagyok képben a fentiekben, ezért is kérem tisztelettel tanácsaikat. Ja a munkaszerződésben a bruttó bérem az 620 Ft óra, ennek a nettó összeg munkabéremet meg kaptam, minden alkalommal, de bérelszámolási papírt azt soha nem. Azt sem értem a vállalatom azt mondja, egyszerűsített bejelentést alkalmazott. de ilyen bejelentéssel szabályos e a havi 240-260 órákat dolgozni?
2020. szept. 16. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

", munkaszerződésem csak nekem volt, ezt a munkaadóm mondta nekem"


"Ha munkaügyi pert indítok ellene azt mondja engemet fog megbírságolni a bíróság azért mert feketén dolgoztam nála"


Ez ellentmondás. Ha van munkaszerződésed, nem dolgozhattál feketén. Az pedig hogy nem fizettek ki, nem a te hibád. Ne félj semmitől, a ledolgozott munka bére jogilag téged illeT!


Mellesleg gyakran megvezetnek munkaadók ilyenekkel embereket, akik bedőlnek ennek.

2020. szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Bár én is a nyugdíjam mellet dolgoztam, munkaszerződésem csak nekem volt, ezt a munkaadóm mondta nekem."


Ő mondta neked, vagy van papírod róla?!

2020. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 qkker1 ***** válasza:
63%
A munkáltatót basszák meg, nem kicsit, a r. 620-ért még külön is, jóval a minimálbér alatt van.
2020. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Hagyjátok! A kérdező már hetek óta ügyvéddel is beszélt és folyik az ügye - ezt leírta a sokadik ilyen kérdésénél ő maga vagy két héttel ezelőtt.
2020. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 qkker1 ***** válasza:
Bocs, lemaradtam róla!
2020. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!