Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Különleges vezetéknév felvétel...

Különleges vezetéknév felvétele? Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy akkor lehet különlegesebb vezetéknevévre változtatni a sajátomat, ha volt/van a családomban. Ennek a hivatal nyomoz utána, vagy nekem kell bizonyítani? Olyat is olvastam, hogy azoknak a családtagoknak is kell a beleegyezése, akiknek ez (volt) a nevük, de mi van ha már nem élnek?

2020. szept. 18. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mi a különleges neked. Petőfi vagy Kossuth vagy ilyen híresebb vezetéknevet nem vehetsz fel.
2020. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, de amit én szeretnék az nem történelmi név, sőt nem is magyar.
2020. szept. 18. 22:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Kim Dzsong Dezső sem lehetsz csak úgy bemondásra.
2020. szept. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha külföldi név akkor csak magyarosan lehet leírni.
2020. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az a legegyszerűbb, ha besétálsz az anyakönyvi hivatalba és megkérdezed. Bár létező dolog a vezetéknév csere, annyira nem gyakori, hogy tudjuk a pontos menetét/szabályait.

Magyar barátnőm fel tudta venni a német nevelőapja vezetéknevét itthon. W-vel. Nem tudom, hogy fonetikusnak számít e.


Ennek ellenére úgy tudom, hogy csak egyenes ági szülő vagy nagyszülőét lehet felvenni, de ott biztos pontosabban elmondják. Vagy szimplán telefonon is adnak szerintem egy gyors tájékoztatást.

2020. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amit én szeretnék az is német, de nincs magyar változata és nem kell fonetikusan leírni mert ugyanúgy kell ejteni ahogy le van írva.
2020. szept. 18. 22:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az már egy helyzeti előny, ha úgy ejtik ahogy írják. Egy kérdést mindenképp megér, de azt hiszem normálisan meg kell indokolni, nem lehet csak annyival, hogy mert az jobban tetszik.
2020. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért itt kérdezem, mert majd ha elmúltam 18 akkor szeretném, szóval még nem aktuális, de ha az lesz mindenképp megkérdezem hivatalban is. Indoknak meg majd kitalálok valamit. :D
2020. szept. 18. 22:57
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Én idén változtattam vezetéknevet, jó hosszabbitoval macera volt a Covid miatt tavasszal. A lányom édesapjának a vezetéknevét vettem fel, arra változtattam az eredeti nevem, de kellett a beleegyezése.(lehet azért mert a gyerekem apja, passz) Soha nem voltunk házasok, 6 éve együtt sem vagyunk már, de mivel mindenképp változtatni akartam, így úgy voltam vele, akkor egyezzen a vezetéknevem a lányoméval.

Azért bármit nem vehetsz fel, bármire nem változtathatod. Tehát történelmi nevek kizárva.

Azt hiszem a W-t engedélyezik, de bármi nem magyarul hangzása van, akkor is úgy kell leírni ahogy ejted.

2020. szept. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hosszabbítóval? Hülye ez a telefon! Hosszadalmas volt na.
2020. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!