Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyszerűsített bejelentést,...

Az egyszerűsített bejelentést, hogyan kell értelmezni? Ilyen bejelentéssel munkaszerződés nélkül havi 220-240 munkaórát dolgoztathat e a foglalkoztató?

Figyelt kérdés
A béreimet utalásokkal kaptam a foglalkoztatótól, de nem a ledolgozott óráim alapján a fél év alatt kb 320 000 Ft a ki nem fizetett bérem. Érdemes e bírósághoz fordulni ez ügyben? A havi jelenléti íveket és a béreim utalásait a munkaügyi bíróság vajon munkaviszonynak mondhatja e ki? A foglalkoztató nem akarja a peren kívüli egyezséget, meg fizetni se. A NAV megidézett és akkor szereztem tudomást arról, hogy egy hónapig egyszerűsített bejelentést tett a foglalkoztató. A NAV azt mondja hogy 220-240 munkaórákat nem törvényes az egyszerűsített bejelentés. Már a Nav jegyzőkönyvével is bizonyítani tudom egy esetleges peres eljárásban, hogy a foglalkoztatásomhoz munkaszerződés kellett volna. Engemet is szankcionált a NAV, a foglalkoztatóra a szankcióról nem tudok semmit, mivel több mint ötven személlyel végeztette ugyanilyen eljárással a (vagyonőr munkákat).
2020. szept. 25. 23:07
 1/1 anonim ***** válasza:
47%
Ebben a mai kaotikus törvényi helyzetben elsősorban az erő számít. Természetesen erőnek értelmezendő a hozzáértés és ravaszság, azonban a mai salátatörvényeket egy közepesen ügyes jogász úgy forgatja, ahogy akarja. E törvények alapvetően a munkáltatónak kedveznek. El kellene végre hinni, ez a rendszer feudalizmust épít, ahol a dolgozó neve kuss.
2020. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!