Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mérget akar a szomszédom le...

Mérget akar a szomszédom le rakni a pocok túrásokba szabályos?

Figyelt kérdés
A szomszédom pár napja szólt hogy mérget akar le rakni az udvaromban lévő pocok túrásokba mert hogy állítás szerint ezért süllyed a háza(3 évig ömlött a csatornájából a víz és pár hete cseréltette ki). Mondtam neki hogy én ezt nem engedélyezem mivel nekem kutyáim vannak. Erre ő most majd azt meg látjuk hogy én mit engedek és mit nem és ha süllyed a haza vagy ki dől akkor be fog engem perelni mert azt mind miattam van. Mit tudok ez ügyben tenni? Hova tudnék fordulni ha el fajulnak a dolgok és továbbra is fenyegetőzik a szomszéd? Szabályos lenne az amit ő akar? Lenne értelme indítanom egy birtokvédelmi eljárást?

#kutya #birtokvédelmi eljárás #Méreg az én udvaromban
2020. szept. 27. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Fel tudod jelenteni, elvégre a te magánterületeden akar akciózni, ami magánterület sértés.
2020. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

3 évig ömlött a csatornájából a víz?

ez alámosta, ezért süllyed.

Pocokjárattól nem. 1-es jól írja.

2020. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

A szomszédod nem mehet be a telkedre engedélyed nélkül. Pláne nem mérgezhet.

Mellesleg jó nagy pocok (kb ló méret) kell ahhoz, hogy süllyedésnek induljon egy ház.

2020. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki hogy azért süllyed. De azt állítja hogy ez nem igaz hanem a pockoktól. Tudom hogy nem jöhet be, de már többször fenyegetőzött hogy be fog jönni. Sajnos van köztünk egy kis kapu ami az övé és így mivel nem az enyém én nem rakhatok rá láncot és lakatot.
2020. szept. 27. 12:48
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Tegyél fel kamerát ami az ő házát nem hanem csak a te telkedet nézi ha átmegy akkor feltudod jelenteni.


Én betörés próbálkozás miatt wifis xiaomi kamerát vettem eddig jó, betudod állítani, hogy jelezzen ha észlel mozgást nagyon jó! Bele is tudsz szólni neki.

2020. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Azért ez nem olyan egyértelmű, hogy ott egy sáv nem az ő tulajdona. Régebben szokás volt úgy építeni, hogy az ereszcsurgó kerüljön a telekhatárra, mert amikor még nem volt divat az esőcsatorna, akkor is volt már olyan szabály, hogy az esővíz a tetőről nem folyhatott a másik telekre. Régi építésű, nem belvárosi házaknál ez sok helyen előfordul, hogy mondjuk fél méter még a szomszédé.

De az biztos, hogy nincs joga veszélyeztetni a kutyáidat azzal, hogy a mérgezett pockot esetleg megeszik. (Az én kutyám régebben rendszeresen elkunyerálta a macskától a hazahozott pockokat, és megette, pedig nem volt rászorulva, csak szerette a meleg, véres husit.)

2020. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De igen kB 70 cm az övé még. De akkor ennyi erővel építsen kerítést felőlem, de nem hinném hogy akkor is lenne joga neki oda mérget rakni. Mert akkor is nagy eséllyel fognák meg a kutyáim mivel nem egy egész ház lenne köztünk. És akkor jöhet füvet is vágni mert konkrétan azon a részen ami még elvileg az övé annyi fű jön össze mint az egész udvaromban.
2020. szept. 27. 22:05
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha be volna kerítve, akkor volna joga. Mivel a pocokirtás legális saját telken, onnantól csak közölni kell veled, neked meg el kell zárni a kutyát, ha félted.

De mindegy, nem ez a helyzet, így nincs joga.

2020. szept. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
A kerítésen lévő kisajtó elé nyugodtan húzhatsz kerítést, vagy ültethetsz elé bokrot, cserjét.
2020. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
9 erre én is gondoltam! A saját telkeden (szigorúan azon, az alaptest sem nyúlhat át) készíts kerítést, elkerítést. A kutyák miatt.
2020. szept. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!