Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszéd keverék kutyája...

Szomszéd keverék kutyája (valamilyen bull keverék kan) rendszeresen és 2,5 éve átjár a kerítés alatt hozzánk. Ide kakál, lepisil egy csomó objektumot, virágot. Jogilag mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A kerítést elvileg közösen kellett volna készíteni de én inkább önállóan készíttettem el , vadonat újonnan 1,5 éve.

Ez kutyabiztosra készült de a szomszéd kutyája alul megbontja újra és újra.

Én kutyám emiatt: egyikük kennelben, másik lakásban és csak felügyelettel engedhetem ki a saját udvaromba... és szinte mindig BÜDÖS PISISZAGÚ pofácskával jön vissza

Itt ott a szomszéd kutya hatalmas kakája...

Elegem van



2020. szept. 27. 12:44
 1/6 A kérdező kommentje:

Többször kértem őket udvariasan.

Semmi. Még nekik állt feljebb hogy "nem tudnak vele mit kezdeni, ilyen és kész"

Mármint kerítés szetszedős, átjövős.

Tehát ezen már túl vagyok.


Szajkaratét nem kívánok velük.


Kizárólag a jogi lehetőség érdekel.


Jegyző foglalkozik vele? Vagy konkrétan mit tegyek?


Előre is köszönöm a segítséget!

2020. szept. 27. 12:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cselekmény rendszeres, akkor ismered az állat által meglátogatott objektumokat is. Vadítsd meg az egyiket egy pár amperrel! Szelídebb megoldás az ultra alacsony frekvencia kibocsájtásával operáló állat riasztó, - amit a kutyák nem bírnak! Jogod van megvédeni a birtokodat, de ha ebben nem hajlandó együttműködni veled a probléma forrásának gazdája, akkor ne csodálkozzon, hogy a lakásba kényszeríted a kutyáját! Az eszköz törvényes, rejthető, - rajtad kívül a lőtéri kutya nem fogja tudni, hogy mitől változott meg a kutya, - ha tartod a szádat és nem plakátolod ki az eszköz számláit az Oktogonon.
2020. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Régi történet de hátha segít. Jobb ha felvételt is készítesz, és az ultrahangos kutya-macska riasztó se rossz ötlet, nem bántja az állatot csak elriasztja. Napelemes is van ha jól láttam. Neten könnyen megrendelhető.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2718239-a-sz..

2020. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag semmit. Bunkó szomszéd ellen csak hasonló bunkósággal lehet védekezni. Ahogy írták, meg kell tanítani a kutyának hogy ne jöjjön át.
2020. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Jogilag: jegyző-birtokbédelmi eljárás
2020. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

A jegyzőnek elvileg kötelessége birtokvédelmi eljárást indítani, a cselekmény kezdetétől 1 éven belül. Mivel a jegyzők egy része szereti elbliccelni a dolgokat, és nem intézkedni, ezért inkább azt mondd, hogy 10 hónapja jár át, nehogy ebbe kössön bele. Különösebb intézkedést persze ne várj, kb. az lesz, hogy küld egy levelet neki, felszólítva a cselekmény megszüntetésére. Vagy ha sokat jársz a nyakára, akkor még egyet. De mit lehet tudni, próbálkozz, hátha tényleg megoldódik a helyzet.

Ha nem, akkor meg lehet villanypásztort telepíteni a kerítés tövébe, 20 E körül van. De elsősorban ez a szomszéd dolga, úgyhogy irány a jegyző.

Olyan kerítés nem létezik, amit szomszéddal közösen kell építeni.

2020. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!