Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy rendőrjárőr megtagadhatja...

Egy rendőrjárőr megtagadhatja a tanúvallomást bírósági tárgyaláson?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam tárgyaláson mint vádlott. Tanúkat hallgatott meg a bíró.

A tárgyalás sajnos nem ért véget, még mindig kell menni. A bíró elnapolta november 5 -én 13 órára, gondolom tart 16-ig. Az ügyész indítványozott még egy tanú meghallgatását, melyet a bíró elutasított, mert nem szükséges. Viszont a bíró azt mondta, hogy az a rendőrjárőr aki akkor előállított, azt beidézi nov.5-re tanúként, de nem tudja a címét, csak a munkahelyi címét.


Vajon, ha az a rendőrjárőr eljön, hát KÖTELEZŐ is neki, akkor megtagadhatja a tanúvallomását a foglalkozására vagy a munkahelyére való tekintettel?



2020. okt. 2. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, csak akkor tagadhatja meg a vallomást, ha szolgálati titkot, államtitkot kéne elmondania, és a felettesei nem adnak felmentést a titoktartási kötelezettsége alól.

(De nem vagyok jogász, ezt elismerem.)

2020. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Fentebb jól írta Goldmund. Kiegészítve annyival, hogy abban az esetben is megtagadhatja, ha az elmondottak önmagára nézve terhelőek lennének.
2020. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt fogják kérdezni várhatóan tőle, hogy hogy keletkezett rajtam sérülés, amikor odajött rajtam volt-e, mert az edzőterem tulaj erősen tagad, hogy nem ő verte szét a szám.
2020. okt. 2. 17:17
 4/16 A kérdező kommentje:
De mikor kijött ez a járőr, akit kihívtak, kérdezte tőlem, hogy "Magával mi lett?"
2020. okt. 2. 17:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyira ciki levike... 3 órával később előadod ezt a történetet, hogy "egy ismerősöd" most meg elmondod hogy te vagy :D
2020. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kérdésben nyilván nem tagadhatja meg a vallomást. Nem is lenne semmi oka rá, hogy mismásoljon.
2020. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Rá is vonatkozik, hogy ha jogosulatlanul megtagadja, rendbírsággal súlytható.
2020. okt. 2. 21:56
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha nem jelenik meg, előállítanák őt is a rendőr kollégái?
2020. okt. 2. 21:56
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván.

De nincs oka, hogy ne jelenjen meg.

2020. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Jólvan Goldmund, látszik te sem vagy szakmabeli csak betévedtél ebbe a topicba.
2020. okt. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!