Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt olyan aki tett már...

Van itt olyan aki tett már feljelentést egy idegen ellen, amiért ocsmányul dumált neki nyilvánosan jogtalanul?

Figyelt kérdés

Anyukám ma volt vásárolni a Tescoban, mindössze 2 tételt vett,az előző vásárló még ott állt, pakolt, anyukám hozzá sem ért, se hozzá ,se a cuccaihoz, hanem pakolta el a pénztáros előtt állva a fél literes ásványvízét meg a zacskó kekszét, amikor az illető elkezdett neki szövegelni, szinte már kiabálni, hogy hagy pakoljak már el jó??????? Anyukám köpni nyelni nem tudott, nem értette mi baja van vele, majd amikor távozott a másik vevő még az orra alatt beszólt neki, hogy rohadjál meg!holott anyukám mint írtam semmit a világon nem csinált. Hazajött, elkenődve mesélte, úgy sajnálom légyszívesebben feljelentést tetetnék a bunkó paraszt nő ellen. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Ez azért megalázó volt mások előtt elég durván... Jogtalanul..

Érdekelne valaki volt e már ilyen helyzetben?

És mielőtt még elkezdenétek oltani, csak gondoljatok bele a helyzetembe hogy saját anyámmal így beszéltek. Ha ott lettem volna biztos elküldöm a ...... ba. És nem volt a nő fogyatékos, se részeg, csupán egy idegbeteg állat....


2020. okt. 4. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Bunkósság, mint fogalom nem szerepel a Btk-ban, a becsületsértéshez pedig ez édes kevés, szóval fel lehet jelenteni, de bűncselekmény hiányában nyomozás, tárgyalás stb nélkül le fogja zárni az ügyet.

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de az egyetlen megoldás, ha anyád "golyókat növeszt magának". És hasonló helyzetekben nem lealacsonyodva az illető szintjére oltja le azt. Úgy, hogy az illetőnek csak fél perc gondolkodás után essen le, hogy mit is mondtak neki. De egy illedelmes "szerintem is szép napunk van", "köszönöm a kedves észrevételét", és ezekhez hasonló visszaszólásokkal is benne lehet rekeszteni a szót a kötekedő emberekben. Ha nem sikerül belevinnie a játékba és láthatóan megsértenie sem sikerül, akkor minden szemlélőnek egyértelmű, hogy ki a kötekedő idióta, és minden további provokálással csak a saját sírját ássa mélyebbre.

2020. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Áruház panaszkönyvébe kell(ett volna) beírni, és az áruház a cégen belül kivizsgálja az ügyet, és ők küldenek választ - bár előfordulhat valami sablondumát írnak, vagy mosdatják magukat, persze egy próbát megér.

Nem tudom, milyen feljelentésre gondoltál, ez azért a bcs-től messze áll, meg eleve bizonyítani sem nagyon lehet. Itt a főninek kell kikérdezni az kollégát, hogy mégis hogy gondolta - az áruházon belül maradva .

2020. okt. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A becsületsértés magánvádas, a bíróságon lehet a feljelentést tenni, a rendőrség, ügyészség ebben nem illetékes.

A vádat is a sértett képviseli, neki kell bizonyítania, hogy sérelmére becsületsértés bűncselekmény történt.

[link]

2020. okt. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

1,5 métert nem sikerült anyunak betartani, ugye?


Bunkó volt a másik, de nincs jogalapod perelni.


Tegnap egy nő annyira rámállt a kasszánál, hogy az még covidmentes időben is rohadt pofátlanság és nem vette a lapot, amikor már harmadjára álltam arrébb, akkor feladtam és a kocsi elé álltam inkább. annyit regisztrált, hogy előrébb mentem és úgy meglökte a kocsim, hogy majdnem eltaknyoltam.... még ő volt felháborodva, hogy hogy került oda a kocsi.... gondolom, anyàdnak sem sikerült felfogni, hogy ne másszon be a másik aurájába

2020. okt. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!