Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névtelenül írt körüzenetet a...

Névtelenül írt körüzenetet a munkahelyemen valaki. Ki tudják nyomozni, ki küldte? Rágalmazásért vagy valamiért beperelhetem?

Figyelt kérdés
Valaki névtelenül írt körüzit a melóban . Azt írta, több alkalmazott nevében írja, de nem nevezte meg magát, csak kamu email címet használt. Rengeteg embert becsatolt, köztük főnököket. Rólam trágár szavakat írt, k***-nak és hasonlóknak titulált, és szerinte ezért kapok bizonyos kiváltságokat... Lényeg, hogy mit tudok tenni az ügyben? Hogy deríthetném ki, ki küldte? És beperelhetem?

2020. okt. 8. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne hogy megérné neked a rengeteg idő, erő és pénz amit a nyomozástba majd a pereskedésbe fektetnél. Ha nagyon zavar hogy ilyennel dolgozol együtt akkor lépj ki, de különben meg szerintem csak szard le.
2020. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Munkahelyi körlevél általában központi levelező rendszeren történik. Annak van rendszergazdája. Ott van csoportos levélküldési lehetőség, ezt azonban a rendszergazda tudja, így azt is, ki használta. Ő szinte bármit képes megnézni. Az más kérdés, akarja-e.

Mindenképpen a levelező rendszer dönti el, mit lehet tenni. Ha ez valami külső szolgáltató, akkor a szerződő fél érdeklődhet.

Te személy szerint nagyjából semmit sem tudsz kinyomozni, a rendszer gazdájának viszont egy mozdulat.

2020. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gmailről küldte a munkahelyi email címekre.
2020. okt. 8. 12:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Te semmit, ahhoz nyomozás kellene ilyen pitiáner ügyekkel meg úgyse foglalkoznak
2020. okt. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Google fiókot bárki tud úgy csinálni, hogy a google sem tudja, hogy az kié.


Ha sikerül kinyomoznod hogy ki volt, akkor a bíróságon feljelentheted, neked kell a bizonyítékokat szolgáltatnod. Ez magánvádas azaz ebben a rendőrség nem nyomoz, ügyészség nem képvisel vádat, ha tárgyalásig eljut akkor ott te leszel a vádló. Be. 7. § (1) A vád bizonyítására a vádló köteles.

[link]

2020. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett ebből?
2021. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!