Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Éjszaka ha meglátom a kertembe...

Éjszaka ha meglátom a kertemben a tolvajt mit tehetek vele?

Figyelt kérdés

2 házzal odébb éjjel szellőztetés közben hallotta meg most pár perce a fickó a tolvajt. Egyből telefont elővette, kamera bekapcsolva, és kiment. az orra előtt futott el a tolvaj.


Ilyen helyzetben mit lehet tenni?



Arányosság elve már nem létezik, azt tudom, jól néznénk ki, ha a kés pengehosszát nekiállnánk méregetni...


Megállíthatom egyáltalán?


Valamikor volt egy olyan törvény, hogy 22:00 óra után magánterületen megölhetem a betörőt.

Tehát bármit használhatok ellene, ha nyílvánvaló, hogy támadni akar.


Ha például felém fut. Mert én épp kilépek a házból és eléállok. Nehéz lenne abban a sokkban elhinnem, hogy nem támad nekem. Alap, hogy ilyen helyzetben késsel megyek ki. Mert nem tudni, hogy ő hogy reagál. Megijed és nekemjön? esetleg fegyver van nála? nem tudni.



Helyszín: GÖD, DEÁK FERENC UTCA!


2020. okt. 11. 01:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Elfogadod, hogy az éhező 7 gyermekének akart valamit szerezni mert az előítéletek miatt a szakmájába ami könyvelő nem tud elhelyezkedni, marmint a rasszizmus miatt.


Nem szabad bántani az a lényeg.

2020. okt. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak motoz a kertben, akkor kihívhatod rá a rendőrt. Ha megtámad, vagy annak a közvetlen veszélye fenyeget, akkor valóban akár meg is ölheted.
2020. okt. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Első körben pl. köszönhetsz neki, ha nem vagy tapló.
2020. okt. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Esetleg behívhatnád egy kávére, és megkérdezhetnéd miben segíthetsz esetleg neki.
2020. okt. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Például kiordítasz neki:Már hívtam a rendőrséget!

Ezek piti tolvajok futni fognak.

2020. okt. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen ezek futnak.

1: aztán nehogy tarkón legyen lőve. Így járt

2: értem. Akkor jól értelmeztem a törvényt.

3: ezt kérlek ne itt

4. te se.

5: azzal semmit sem érek sajnos :( Valszeg nem az én kertem lesz az első esete, le se fogja szarni.



Az egésszel az a baj, hogy képesek megijedni. Lehet, hogy csak a tegnap az utcáról meglátott gereblyéért jött, de amikor meglát engem, aki a menekülési útját eltorlaszolja, akkor képes támadni.

És ha az én irányomba fut én nem fogom megkérdezni, hogy jó napot miben segíthetek.

2020. okt. 11. 10:24
 7/16 A kérdező kommentje:
1: amúgy meg ő fogadja el, hogy ha nincstelen akkor nem kell még 7 gyereknek is a sorsát megpecsételni. Ha tudom ,hogy anyagi helyzetem nulla, akkor nem csinálok 7 vagy mégtöbb gyereket. Egyet sem!!!
2020. okt. 11. 10:30
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező hidd el érnél vele valamit ha rájuk ordítasz.Látod 2 házzal arrébb is mikor kiment a szomszéd rájött,hogy lebukott már futott is a tolvaj.

A lopás alapja:a tolvaj azt képzeli nem veszi észre senki ha ez nem valósul meg már nyert ügyed van.

2020. okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de hogyan lesz elkapva? Szerencsére van róla kép, az arcáról elég jó minőségben, de ha elfut? Kép nélkül?
2020. okt. 11. 10:36
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

A lényeg:Ne vigyen el semmit ne legyen kár.

Most ha elkapnál mit kapna:nagy semmit.


Magánlaksértésért meg egy gereblye ellopásáért max közérdekű munkát kapna.

Ja arról már nem is beszélve járhatnál bíróságra ahol újra találkoznod kellene a tolvajjal és "kedves családjával" ezt gondolom kihagynád az életedből.

2020. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!