Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmentési időbe beszámithatja...

Felmentési időbe beszámithatja a munkáltató a ki nem vett szabadságokat, vagy azok egy részét?

Figyelt kérdés
A cég felszámolás alatt áll. Ma felmondtak, pontosabban rábeszéltek a közös megegyezésre, amit aláírtam.19 nap ki nem vett szabadságomat kiadták november 20-ig, a munkaviszonyom december 9-en szűnik meg. Ez 18 naptári nap,12 munkanap a kiírt szabadságok után. Ezek szerint csak ennyi felmondási (vagy felmentési) idő jár? Négy évig dolgoztam ott. Nem igazán értem. Tudom, hogy jobb lett volna aláírás előtt tisztázni, de hirtelen történt, akkor érthetőbbnek tűnt, ám azóta egyre bonyolultabbnak látom.

2020. okt. 26. 21:03
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
35 nap, lehetsz alatta szabadságon, és mindez lényegtelen, mert a közös megegyezés pont azt takarja, ami a nevében van, közösen egyeztetek meg a munkaviszony megszűnése körülményeiben. Legalábbis papíron, mert aláírtad és elfogadtad.
2020. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

A felmondási idő a felmondás és a munkahelyről való végleges távozás között ledolgozandó időt jelenti. Hogy ez az idő (belőle a munkanapok) hogy telnek el, az más dolog.

A felmondási idő alatt elvárhatja a munkaadó hogy dolgozz végig, de kiadhatja az évből még a munkaviszonyod idejére járó megmaradt szabadságodat (ha nem adja ki akkor ki kell fizetnie), de fel is menthet a munkavégzés alól. Nekem a felmondásommal egyben a felmentésem is megtörtént és 2 órával később már el is hagytam a céget úgy, hogy csak a végleges leszerelésre kellett visszamennem, mert a főnököm elintézte, hogy ne kelljen a felmondási időmben visszajárnom a kollégák közé minden nap. Az üzemben dolgozókat meg a kapun sem engedték beljebb, félő volt hogy mivel veszélyes üzem, aki megtudta hogy el van bocsátva, az valamit elront idegességében és baj éri őt vagy másokat (meg persze nem akarták hogy valaki bosszúból csináljon kárt a cégnek). Ilyenkor a szabadságokat kiírták, a megmaradt napokat meg kifizették, mintha ledolgoztuk volna.

Ha a felmondásodat kaptad meg abban benne van mennyi a felmondási időd és le kell-e dolgoznod. A szabadságodat ha kiadták, akkor ahogy írtad, még 12 munkanapod van.

A felmondási idő vagy szerződésben van rögzítve amit aláírtál amikor ott kezdtél el dolgozni, vagy a törvény szerinti minimum illet meg. Ez lehet akár fél év is, de lehet csak 1 hónap. Attól függ mennyi ideje dolgoztál ott (30 naptól növeli a minimális felmondási időt a törvény, 15 év ott eltöltött munka után már a kétszerese, 60 nap a minimális felmondási idő.

Elvileg ha ma, okt.26-án mondtak neked fel és december 9-ig van munkaviszonyod, akkor legalább 5 éve dolgoztál ott de még nem 10 éve.

Viszont aláírtad a közös megegyezést és a felmondási idő akkor nem is jár, meg a végkielégítés sem. Ezt sajnos elrontottad, hogy hagytad magad rábeszélni - már persze csak akkor ha nem kapsz végkielégítést is a felmondási idő mellé. Mert azt kaptál, akkor is ha közös megegyezésnél már másnap is elbúcsúztathattak volna. Tudom hogy akkor milyen váratlan és lehengerlő, alig tud gondolkodni az ember - átéltem. De sajnos lehet hogy behúztak a csőbe.

De olvasd el ezt:

[link]

2020. okt. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Felmentési időbe nem számít bele a ki nem vett szabadság. Azért szabadságmegváltást kell fizetni.

A közös megegyezés feltétei lehetnek előnyösebbek az törvényben leírtaknál. Ezt te tudod. Ha rosszabb feltételekkel írtad alá akkor megszivattad magad.

2020. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!