Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek a későbbiekben mi...

Szerintetek a későbbiekben mi fogják vezényelni az összes felsőbbéves orvostanhallgatót ilyen önkéntes munkára az OMSZ-hoz?

Figyelt kérdés
Biztos olvastátok, hogy az OMSZ öbkénteseket keres a vérvételi helyekre. Egyelőre "csak" önkénteseket...

2020. okt. 29. 17:00
1 2
 11/17 anonim válasza:
65%
Nem sajnáltatni akarom az orvostanhallgatókat, de gondold már végig! Tök jól hangzik ez az önzetlenség meg önkéntesség, de belegondolsz, hogy mi van mögötte? Az orvostanhallgatónak a dolga, hogy bejárjon a gyakorlataira, tanuljon a vizsgáira, írja a szakdolgozatát stb. Utóbbi kettőt általában a gyakorlatok után. Na most mikor kéne önkénteskedni? A gyakorlat helyett, hogy ne fogadják el a félévet? A tanulás helyett, hogy ne tudjon levizsgázni? Ezért írtam az előző kommentemben, hogy ők egyetemisták, hallgatók. Az a feladatuk, hogy teljesítsék a követelményeket, és 1-2 éven belül képzett orvosok legyenek. Ha az önkéntességet elfogadnák a gyakorlat helyett, akkor meg azon háborodnának fel az emberek, hogy hogyan kaphat olyan ember orvosi diplomát, aki hatodévben nem járt be pl. belgyógyászat gyakorlatra.
2020. okt. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Teljesen igazad van, utolsó. Nekem is ezek az aggályaim vannak az önkéntességgel kapcsolatban. :/

Így is éjjel nappal azon stresszelek, hogy meg legyen a félév rendben, ne kelljen csúszni, beleférjek az időbe, nem hogy még mellette önkénteskedjek valahol rohadt messze :( Az elsődleges cél hogy egyáltalán a képesítést megszerezzem, utána szívesen megyek én segiteni bárhova

2020. nov. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Le vagytok maradva, az egyetemek ezt már jóval előre megoldották - legalábbis a szegedi biztosan. Azért csináltak egy olyan tárgyat aminek keretében kreditértékkel egyberakva lehet ezt a munkát végeznie a hallgatóknak.
2020. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Igen, az a klinikai önkéntesség. Azt ebben a félévben nem is csinálhatjuk kb, előző félévben is két alkalommal engedtek be a klinikára.

Az az önkéntesség amiről itt szó van, normál munkarendben, 8 órában történne...

2020. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14 NEM!

Pár napja nyilatkozta a szegedi egyetem egyik vezetője, hogy direkt a mostani helyzetre van ilyen kredit értékű tárgy a hallgatóknak.

2020. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Hát én oda járok, de hogy ilyen tárgy a neptunban nincsen, és hogy ilyen e-mailt nem kaptam, az biztos. A legújabb infó ma jött, hogy az önkéntesek napi 5 ezer forintra jogosultak. Kreditről nincs szó. Na nem mintha olyan sokat számítana
2020. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nektek mi a véleményetek, lesz ez kötelező valamikor? Pont most jön a vizsgaidőszak, én már csúsztam és nem szeretnék többször. Itt 2000 jár óránként, kedvezményes tanrend + 1 dékáni méltányosság, 8 hétig 40 ember kell önkéntesnek hetente. Pécsen. Itt még tartja a hátát a dékán. Vicc, hogy ebbe az országba mindent meg lehet csinálni. Ausztriába bezzeg munkanélkülieket alkalmaznak, gondolom mert azoknak fizetni kell. Aztán csodálkoznak, hogy mindenki lelép innen.
2020. nov. 3. 14:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!