Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit írjak a kérelmező levélben...

Mit írjak a kérelmező levélben? Esetleg valami mintát hol találok?

Figyelt kérdés

Lehte nem jó helyre írtam ezt a kérdést ezért előre is bocsánat!

Tehát idén nov. 04-én karamboloztam (én voltam a hibás) rendőrségre behivattak felvették a vallomásomat 2hétre rá! Tegnap elött kijött a papír hogy 5hónapra bevonták a jogsimat!

És szeretném KÉRElMEZNI (nem fellebezni) Hogy egy kicsit kevesebb legyen az eltiltásom!

Pénzbüntetést nem kaptam mert figyelembe vették hogy nincs keresetem 17,5 éves vagyok tanuló!

Sulyosbitó kürülmény volt 1. az hogy már volt ügyem (Kismotorral a saját utcánkban elkaptam ugy hogy nem volt nállam jogsi, meg bukó!

2. meg az volt hogy kezdő vezetői engedélyem van!

Ami nem teljesen igaz mert több mint 3éve szereztem meg az első kategoriámat "m"-kategóriát és kb 4hónapja a "b"-t!

Kis segítséget valaki adhatna hogy mit írjak a levélbe és nagyon sürgős lenne, mert 8nap mulva jogerőre emelkediK!!!


2008. nov. 29. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ez nagyon fogós kérdés! Lehet, hogy nem fog tetszeni, amit írok (sőt biztos), de én úgy gondolom, hogy nálad nem áll fenn semmilyen olyan ok, ami miatt kérelmezhetnéd az eltiltás csökkentését. Ha lenne munkaviszonyod, akkor lehetne írni, hogy a munkádhoz nélkülözhetetlen (én is írtam már ilyet az egyik alkalmazottunknak), és veszélyezteti a céget, de tanuló vagy. Ha esetleg van tartós beteg a családban, amit papírral tudsz igazolni, akkor lehet azt, hogy az ő szállítása rád hárul, és nem tudjátok máshogy megoldani, csak ha te szállítod vizsgálatokra, meg ilyesmi.

HA ez sincs, akkor nincs mit tenni. Szerintem még külön szerencsés vagy, hogy nem kaptál pénzbírságot, nem lett volna kevés, főleg, hogy már volt ügyed, és kezdő jogsid van. Egyébként meg igazuk van.(mármint hogy kezdő a jogsi)

Vigyázz magadra, mert hamar el tud úszni az a jogosítvány...

Ha mindenáron ragaszkodsz ahhoz, hogy csökkenteni akarod, akkor szerintem fordulj ügyvédhez, aki pontos felvilágosítással fog szolgálni, és esetleg segít a megfogalmazásban.

Egyébként az én esetem:

Nekem jöttek oldalról, úgy, hogy álltam! a zebra előtt, mert átengedtem a gyalogosokat. (Persze kereszteződésben álltam, és főúton) Az oldalról jövő autó meg fogta magát, és kikanyarodott, de elkapta a jobb hátsó oldalamat. És elhajtott...Szerencsére megjegyeztem a rendszámát, és kihívtam a rendőröket.

6 havi eltiltást, és 50.000 ft pénzbírságot kapott. Enyhítő körülmény, hogy 15 éve balesetmentesen vezetett, és bevallotta.

Csak az összehasonlítás miatt. És nem kérelmezte az enyhítést...

További balesetmentes közlekedést kívánok!

2008. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Szerintem semmi esélyed.

És lehet, hogy jobb is. Neked is, meg a többi utcán közlekedőnek is.

2008. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is orulj, hogy csak ennyivel meguszod!

Masodszor pedig remelem lesz annyi eszed, es jogsi nelkul nem fogsz vezetni.

Harmadszor pedig remelem hogy jogerore emelkedik, es 5 honapra bevonjak a jogsidat, de nagyon keves ez a buntetes!

2008. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Tudom hogy még így is könnyen megusztam!

De, édesanyám mozgássérült, és vállalkozó, igaz van jogosítványa de fél vezetni és minden hova én szoktam vinni, és tényleg rosszul jött ez így ki hogy neki kell vezetni mert nagyon ideges lesz ha volánhoz kell ülnie meg stb..., de kellene még több indok a kérelmező levélhez!

Kérem segítsen aki tud!

És ne azt mondja h könnyen megusztam mert ez nem segítség

2008. nov. 29. 21:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha édesanyád mozgássérült, akkor lehetne erre alapozni, de mivel van jogosítványa, ez már nem ok. Hiába nem szeret vezetni, a rendvédelmi szerveket nem lehet könnyen meghatni.

Ha bűnös vagy, bűnhődj elven működnek.

Ne haragudj, de szerintem semmi esélyed.

Egyébként nem hiszem, hogy itt bárki ennél többet tud segíteni.

Fordulj inkább ügyvédhez!

2008. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!