Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha nevet szeretnék változt...

Hogyha nevet szeretnék változtatni, a vezeték és keresztnevem is megváltoztathatom, vagy csak a keresztnevem? (Magyarországon)

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 23:22
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Bármelyiket és egyszerre mindkettőt is.
2020. nov. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De elég komolyan indokolni kell. Pl. hátrányodra van egy csúnya név, vagy felveszed egy másik ősöd nevét.
2020. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! És erre van valami szabály,hogy mondjuk ahogy írtad is, egy ős nevét kellene felvenni, vagy bármi lehet? Ha pl én John Doe vagyok de a Kiss Pista jobban állna, az is rendben van?
2020. nov. 2. 15:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt példának írtam, hogy egy felmenő nevét lehet felvenni, mert azt jó eséllyel engedélyezni fogják. Pl. valaki utálja az apját, mert bűnöző, és ezért felveszi az anyja családnevét.

De jó ok névváltoztatásra a magyarosítás is. Mindegy, valami okot kell írni, azt nem elég, hogy meguntad a régit.

2020. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2020. nov. 2. 15:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!