Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van a családban egy négy...

Van a családban egy négy napja fertőzött. Engem nem tettek karanténba. Ha csináltatok jó pénzért privát tesztet és negatív lesz akkor már elhagyhatnám a házat? Vagy esetleg így is, hogy a rendőrség nem jelezte felém a karantén kötelezettséget?

Figyelt kérdés
2020. nov. 2. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jelezték, akkor oda mész ahova akarsz.
2020. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem raktak karanténba, akkor szabadon járkálhatsz, nem kell ehhez negatív teszt.
2020. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor holnap még beleférne elmenni a hegyekbe. Ahol egyedül lennék persze.


Arra mi vonatkozik, ha esetleg napközben hívnak fel ha oda vagyok? Akkor onnantól számít, hogy hazaértem? Bár gondolom, ha eddig nem kerestek ezután se fognak.

Testvérem coronás egyébként. De gyanítom 8-9 nap alatt kijött volna rajtam, ha van valami.

2020. nov. 2. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Maradjunk az épeszű gondolatoknál. A családod egyes tagjai élhetnek veled egy háztatásban és tőled 300 km-rel távolabb. Nem mindegy!

Ha nem élsz a fertőzöttel egy háztartásban, akkor nincs jelentősége, azt teszel, amit jónak látsz. Ha viszont egy háztartásban élsz, bármi lehet veled. Csakhogy, ha bizonyítod (teszttel) a fertőzéshiányt, akkor elvben külön kell élned, mert ha nem, akár egy óra múlva már fertőzött lehetsz.

A karantén esetén sehová sem mehetsz. Az ellátást hozzák neked. És itt jön a baj!

A kormányintézkedésekre, a legenyhébb kifejezés, hogy abnormális, kaotikus. Ezért hord össze mindenki erről hetet havat. Betarthatatlan, a teszt esetleges, semmiféle feltétel nem adott, az ellátásodról megadnak kellene gondoskodnod úgy, hogy ki sem mehetsz (persze éppen emiatt kimennek). Elvileg kirándulni sem mehetnél, mert az intézkedések abnormálisak. És vannak tünetmentes betegek is.


Konkrétan azt gondolom, ha valakinél komolyra fordul a helyzet (fertőzött önmaga vagy akiről gondoskodnia kell), az, ha nincs családi segítség, akár megoldhatatlan is lehet, mert minden attól függ, ellenőriznek-e, mennyire frusztrált aki ellenőriz, képes-e felfogni döntése súlyát. Egyszóval saját gondos belátásod határozza meg a helyes cselekvést, néha még az se.

Én mindenesetre elmennék kirándulni, holnap szép idő lesz, aztán úgy is jön az eső. De mindenképpen tanulmányoznám nemzetközi portálokon a tünetek fajtáit, jellegét, mértékét, és gondosan figyelném magam.

2020. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vagyis, ha teszem azt holnap felhívnak és nem vagyok otthon még nem repül a 150 ezer, ha jól értem.


Amúgy a kedves testvérem, aki magának kereste a bajt legfeljebb wc-re jön fel. Keveset vagyunk egy helyen. Engem pedig holnap is vagy hívnak vagy nem. Nyilván, ha nem akkor én most nem vágom karanténba magam. Vagy nem is értesítenek minden esetben ha karanténban kell lenned?


Bár ameddig meccseken mindent szabad következmények nélkül addig kár bármit is a kormánytól várni.

2020. nov. 2. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, ha nincsenek tüneteid, akkor nem tesztelnek le, és nem köteleznek karanténra sem.
2020. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha így lenne. Igaz nekem tesztet sem küldött a háziorvos.
2020. nov. 2. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem. Nem biztos, hogy van neki, egyébként is magadnak kell utánajárnod. Úgy tűnik, sok itt a fideszes, akik csak annyit néznek, szidja a kormányt, le vele.
2020. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!