Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakcímbejelentés (csak)...

Lakcímbejelentés (csak) széljegyes tulajodni lappal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy van-e lehetőség a kormányablaknál lakcímkártyát kérni (állandót) olyan ingatlanra, amit adásvétel útján szereztem meg, de a földhivatal még mindig nem jegyezte be, és csak széljegyen vagyok?


Ugye Szeptember 1-én írtam alá a szerződést (tulajdonjog fenntartással banki hitel miatt), mire lement a banki hiteligénylés folyamata, stb. már október közepe volt, utána lett beadva a földhivatalba a tulajdonjoglemondó nyilatkozat.


Olvastam, hogy elvileg 30 napnál nem régebbi adásvételivel is bejelentenek, de ebből már kifutottam. Míg a földhivatal nem szíveskedik elvégezni a módosítást nem tudok a saját lakásomba bejelentkezni? Vagy ha kikérem az ügyvédtől az eladó tul. jog. lemondó nyilatkozatát a szerződés mellé akkor az elegendő lehet ebben az esetben?


Köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 3. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt csak ők tudják neked megmondani, hogy mit fogadnak el. Most a járványhelyzetben sokkal több minden lehetséges, mint általában, mert ők tudják a legjobban mennyire nem működik a hivatalos rendszer a szokásos módján. Szerintem nem fognak szöszölni azzal hogy kicsit régebbi a szerződésed, mikor olyan személyit is elfogadhatnak ami fél éve lejárt.
2020. nov. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tulajdonos méltóságos atyaúristen engedélyezheti csak a lakcímet! Ennek hiányában pápai pecsétes bulla is elég hozzá.
2020. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Hiszen ő a tulajdonos, leírta!
2020. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vicces, hogy micsoda akadályokat görget az apparátus az egyébként kötelező lakcímbejelentés útjába.
2020. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Nem görgetett. Vagy a tulajdoni lap kell vagy a szerződés és békeidőben jogos elvárás, hogy másfél hónap után már be legyen jegyeztetve a tulajdonos. Most nem működnek a hivatali ügymenetek a normál rend szerint, ahogy szinte semmi sem, ennyi.
2020. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy valami őrült hitelességet várnak el, ha az apparátus igazolásairól van szó (miért is a polgárnak kell igazolnia az apparátus előtt, hogy az apparátus mit jegyzett be?), viszont egyáltalán nem törődnek azzal, ha valaki nem ott lakik, ahová bejelentkezik (ami pedig a lakcímbejelentés lényege a jogszabály szerint), vagy ha valakinek, aki nem tulajdonos, nem hagyják bejelenteni a lakcímét. Ezek miatt a lakcímnyilvántartásnak köze sincs a valósághoz.
2020. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

# 5


Nem görgetett? Ne haragudj, de ez a fajta cinizmus végtelenül felbosszant. A lakcímbejelentés egy állatorvosi ló a bürökratikus akadályok görgetésére. Egyáltalán nem egyszerű bejelenteni magad oda, ahol laksz, mert a hivatal eleve egy rossz jogszabály alapján még saját le nem írt szabályokat is hoz.

2020. nov. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Adásvételinek elégnek kell lennie, ha kötekednek, hívd az irodavezetőt
2020. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!