Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tomcat politikai menekült...

Tomcat politikai menekült lehet Kanadában? Ő elvileg azt mondta, de sok helyen olvasom hogy Kanada nem ad ilyen menekült státuszt európai országok lakosainak.

Figyelt kérdés
Akkor mi lehet az igazság?
2020. nov. 5. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Az igazság odaát van!

Vagyis nézd meg a kanadai nagykövetség honlapját! Szerintem valahol rajta van az a jó pár évvel ezelőtti kanadai döntés, hogy Magyarországról nem lehet politikai menekültként bejutni, mert nincs rá ok.

2020. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Egyszerűen kiköltözött, megszerezte a zöldkártyát, és boldogan él míg meg nem hal.
2020. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Kanadában nincs zöldkártya.
2020. nov. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

1-es a seggéből előhúzott "érveket" lobogtat.


Egyrészt a kanadai nagykövetség oldala itt van, és semmiféle ilyen határozat nincs ott.

[link]


Másrészt nem is lehet, mert egyetlen (civilizált) ország sem zárja le a határait a menekültek előtt. Abszolút jelleggel nem. Miért nem? Mert ez olyan mértékű diszkrimináció volna, ami ellenkezik az ENSZ Emberi Jogi Alapokmányával és egy sor más dologgal is.


Értem én, hogy egyeske szeretne jólértesültnek tűnni, meg lélegzetelállító leleplezések főszereplője lenni, de igazából csak egy gyomorbajos, gyűlölködő senki.

2021. febr. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

4

A csatolt oldalon IS azt írja, mint a genfi egyezményben, hogy

tortúra

életveszély

kegyetlen és nem szokványos büntetés veszélye és HASONLÓ esetben kereshet védelmet Kanadában.


Magyarországból melyik vagy hasonló ürügyet mondhat valaki?

2021. febr. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Kanada tele van befogadott magyar menekültekkel. Nem "ürügyek", hanem bizonyított visszaélések, üldöztetések miatt. Ugyanis a magyar hatóságok működését vajmi kevéssé hatja át a törvényesség. Minden esetet nyilván nem ismerek, de Tomcat bemutatta a vlogjában a bizonyítékokat (bírósági és rendőrségi iratok) amelyek egyértelmű visszaéléseket támasztanak alá. Ez alapján nem csodálom, hogy simán kapott menedékjogot, ugyanis a "kegyetlen és nem szokványos büntetés" fogalmába beletartozik az ártatlanul, törvénytelen eljárás keretében való bebörtönzés is.


A genfi egyezmény egyébként a hadviselés és a háború szabályait írja le, semmi köze a civil menekültekhez.

2021. febr. 9. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a linkelt oldalon HOL van egy büdös szó a genfi egyezményről, mutasd már meg!
2021. febr. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7

Hol írtam azt, hogy a csatolt oldalon van szó a genfi egyezményről?

2021. febr. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszban írtad, de látom, nagyon beütött ma a kristály.
2021. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

9

Azt írtam, hogy a csatolt oldalon is azt írja, MINT a genfi...


Hogyan jelenti ez azt, hogy a csatolt oldalon lenne a genfi egyezmény?


Erre jön a sértegetés, ahelyett, hogy FIGYELMESEN olvasnád, amit írtam.

2021. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!