Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1. Ha holnaptól érvénybe...

1. Ha holnaptól érvénybe lépnek a korlátozások, akkor miért nem tették még közzé az új közlönyt? Legális ez így egyáltalán? 2. Ha érvénybe lépnek a korlátozások, és én kimegyek a lakásom elé az utcára cigizni, akkor megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Másodikhoz: gondolom, igen. De valahol azt olvastam, hogy egyelőre nem nagyon van szó büntetésről, illetve igazolni sem kell a munkába indulás tényét, szóval...

2020. nov. 10. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, azért a legtöbb rendőr van olyan türelmes, emberséges hogy csak figyelmeztet, de ezzel nem nagyon kellene visszaélni. Viktorka megmondta, hogy lejárt a türelmi idő.
2020. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 árokpart ***** válasza:
53%
Nem az bőven 500 méteren belül van. A kutyasétáltatás engedélyezve lett 500 méterig, mivel, hogy a dohányzás is egy szükséglet és emberi így természetesen nem büntethetnek meg. Egyébként érdekes, de nem alkottak rá jogszabályt még, hogy a kijárási korlátozásért büntessenek, legalábbis a most, tavasszal volt réá, de most nincsen. Most csak a maszk miatt tudnak büntetni.
2020. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Holnap ejfeltol lep ervenybe, tehat a kozlony holnap meg megjelenhet.


Ha kimész akarmiert, nem csak cigizni … a kijarasi tilalom szo ertelmeben igen, számíthatsz buntetesre.

2020. nov. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván azért nem tették közzé, mert az ellenzék kínjában már nem tud mást tenni, és DDOS-olja a szervert, így az oldal nem működik.


Ettől még a dolog érvényes. Elég kínos lenne, ha bármelyik országban ki lehetne iktatni az állami szabályozást egy szerver lekapcsolásával.

2020. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez a 'CSAK' lementem duma amúgy eleg gagyi. Ha nem lehet, akkor meg a hulyeknek sem lehet.
2020. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg megvárták az OGY döntését az intézkedések meghosszabbításáról, és ezért az új korlátozó intézkedések az Országgyűlés erről szóló döntésével együtt ma este kerülnek ki a Magyar Közlönybe. Ma (11.10. kedd) este még az éjfél és 5 óra közötti kijárási korlátozás él, a 20-05 órás csak szerdától, de ezt csak onnantól kezdve kezdhetik betartatni, hogy az valóban megjelent a Magyar Közlönyben (ki nem hirdetett jogszabály [még] nem érvényes, érvénytelen jogszabály hatályos nem lehet, ld. Jat. 7. § (1)-(2) bek.).

A 2-es kérdésre a válasz igen, mivel a lakás elhagyása munkavégzés, munkába tartás, munkából jövet engedélyezett, valamint "egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet esetén, valamint életvédelmi céllal". A dohányzás egyiknek sem tudható be. Bár ez is megint egy átgondolatlan szabályalkotás, csomó olyan négyemeletes panelház van az országban, ahol nincs erkély. Adott esetben pl éjszaka a szemetet se lehet levinni ha szigorúan szó szerint értelmezzük a rendeletet, de ha a kutyámra rájön a szapora, az okés. Gratulálok. Tanács: ha esetleg a kapualjban el is kap a rendőr, illedelmesen elmagyarázni neki a helyzetet, kétlem, hogy bármelyikük is olyan vaskalapos lenne hogy ezért büntessen, neki se hiányzik a papírmunka. #maganvelemeny

2020. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amilyen gyáva vagyok, meg szabálybetartó, szerintem nem előbb fogok leszokni, mint kijárkálni, ha tilos... bár nem tudom, még sosem voltam a függőségemben korlátozva... meglátjuk mit hoz ki belőlem :D Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 10. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!