Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akik lelaposföldhívőzik,...

Akik lelaposföldhívőzik, vírustagadózzák a járványügyi intézkedéseket kritikusan szemlélőket, azok most örülnek, boldogok?

Figyelt kérdés
Eljött nekik a boldogság a közterületi maszkozással, a kijárási tilalommal? Esetleg petíciót is írhatnának kötelező tévénézésről is?

#demagógia #szervilizmus #maszkfétis #médiabefolyásoltság
2020. nov. 11. 06:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
41%

#9: "De lássuk be, arról még az ott dolgozóknak se lehetnek 100%-ban megbizonyosodva, hogy akik bent fekszenek, azok tényleg mind covidosak."

- Persze. Én meg arról nem lehetek 100%-ban megbizonyosodva, hogy a Hold egy égitest, nemcsak egy fényes kifli az éjszakai égen. Az embert éppen az emeli ki az állatvilágból, hogy a rendelkezésére álló tudás túlnyomó részét nem személyes megbizonyosodás, hanem mástól való tanulás útján szerzi.


Ahogy megtanultad (merem remélni), hogy a Hold nem egy fényes kifli, ugyanúgy a PCR-tesztet elvégző is megtanulta, hogy ha a visszajövő laborlelet ilyen és ilyen, akkor az a beteg bizony covidos. Akkor is, ha a tesztet elvégző ő maga nem mikrobiológus.

2020. nov. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%

Boldogok, mert buta birkák, akik a diktatúrának örülnek, és a tények nem érdeklik őket.

#leamaszkkal

2020. nov. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%
11: Aha, meg azt is tanultam, hogy a PCR csak félig megbízható, és influenzára és náthára is hajlamos pozitívat jelezni.
2020. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
32%

"De lássuk be, arról még az ott dolgozóknak se lehetnek 100%-ban megbizonyosodva, hogy akik bent fekszenek, azok tényleg mind covidosak."


Aha. De ott vannak. És valamilyen betegségük van. És ennyien hasonló tünetekkel nem szoktak ott lenni. Tehát valami azért mégiscsak van. Elvileg sokkal kevesebb a kontakt a korlátozások miatt. Ez viszont azt is kell jelentse, hogy ez valami más, mint az influenza. Persze ehhez kell némi értelem is, hogy felfogd. Ahhoz is, hogy a maszkkal nem magadat véded, hanem másokat. Dehát a potenciális sorozatgyilkosok másképp is köztünk vannak, úgyhogy te már csak egyel több vagy közülük.

2020. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%

#13: "Aha, meg azt is tanultam, hogy a PCR csak félig megbízható, és influenzára és náthára is hajlamos pozitívat jelezni."

- Egy teszt kétféle hibát tud elkövetni: ott van a fertőzés, és a teszt nem jelzi (ez az úgynevezett "fals negatív"), vagy nincs ott a fertőzés, és a teszt mégis azt jelzi, hogy ott van (ez az úgynevezett "fals pozitív"). Amiről te beszélsz, az a fals pozitív, vagyis hogy igazából nincs covid, hanem helyette más van, nátha, influenza, esetleg semmi nincs, mégis pozitívat jelez a PCR.


A Harvard Medical School a PCR-ról azt írja, hogy "False negatives — that is, a test that says you don’t have the virus when you actually do have the virus — may occur. The reported rate of false negatives is as low as 2% and as high as 37%. The false positive rate — that is, how often the test says you have the virus when you actually do not — should be close to zero. Most false-positive results are thought to be due to lab contamination or other problems with how the lab has performed the test, not limitations of the test itself." Tehát bár fals negatív valóban viszonylag gyakran előfordul (tehát az illető fertőzött, de a PCR nem jelzi), de fals pozitív gyakorlatilag csak akkor, ha a laborban elkövettek valami hibát (pl. a minta beszennyeződött). Tehát akik a kórházban pozitív PCR-tesztekkel covid osztályon vannak, azok szinte kivétel nélkül biztosan covidosok.

2020. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#15 Lehet, hogy ez így van, ha az előírásoknak megfelelően használják a tesztet. Az előírás az, hogy a levett mintát 15-20 cikluson át kell tenyészteni. Ezzel szemben Magyarországon és a legtöbb európai országban 40 cikluson át tenyésztik. Ez okozza a rengeteg fals pozitív teszteredményt.
2020. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#16: Nem vagyok virológus, de nem tudom, hogyan lenne lehetséges, amit írsz.
2020. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok virológus, de józan ésszel belátható, hogy így a legapróbb vírusmaradvány is pozitív eredményt fog adni. Ez különösen azokat érinti, akik már átestek a fertőzésen. Ha nem érted, akkor pedig legyen elég annyi, hogy nem az előírás szerint használják a teszteket, ezért azoknak az eredménye sem vehető készpénznek.
2020. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#18: "Én sem vagyok virológus, de józan ésszel belátható, hogy így a legapróbb vírusmaradvány is pozitív eredményt fog adni"

- Vegyük akkor elő a józan észt. Már miért lenne ez így? Nyilván aki az előírt 15-20 helyett 40 cikluson át tenyészt, az az alsó küszöbértéket is magasabbra teszi. Ehhez nem kell virológusnak lenni, a logaritmusfüggvénnyel kell egy icipicit bűvészkedni, a középiskolás matek szintjén. Van annyi bizalmam a szakértőkben, hogy ez bele van kalkulálva.


"Ez különösen azokat érinti, akik már átestek a fertőzésen."

- Ez nem igaz. A PCR azokat érinti, akik éppen most a fertőzésben vannak, és a torok-, illetve orrváladékaik tartalmazzák a kórokozót. Ezek még nincsenek túl rajta, mert ha ugyanazt a turhát nem a mintavételen adják le, hanem a buszon tüsszentik a másik arcába, akkor a labor helyett a másik szervezetében is elkezd tenyészni. A PCR egészen konkrétan azt méri, ki fertőzőképes.


"Ha nem érted, akkor pedig legyen elég annyi, hogy nem az előírás szerint használják a teszteket, ezért azoknak az eredménye sem vehető készpénznek."

- Én nem értek hozzá. Te se értesz hozzá. Én feltételezem, hogy akik értenek hozzá, azok jól csinálják. Te tudni véled, hogy akik értenek hozzá, azok rosszul csinálják. Mondhatni, én vagyok a naiv. Mondhatni, te vagy a beleokoskodó.

2020. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Nyilván aki az előírt 15-20 helyett 40 cikluson át tenyészt, az az alsó küszöbértéket is magasabbra teszi. Ehhez nem kell virológusnak lenni, a logaritmusfüggvénnyel kell egy icipicit bűvészkedni, a középiskolás matek szintjén. Van annyi bizalmam a szakértőkben, hogy ez bele van kalkulálva."

Nekem meg nincs annyi bizalmam a szakértőknek parancsoló politikai vezetőkben, hogy ez nincs belekalkulálva.


"Ez nem igaz. A PCR azokat érinti, akik éppen most a fertőzésben vannak, és a torok-, illetve orrváladékaik tartalmazzák a kórokozót."

Ha még a PCR teszt előtt tudnánk, hogy kik vannak éppen most a fertőzésben, akkor nem lenne szükség tesztre.


"Én nem értek hozzá. Te se értesz hozzá. Én feltételezem, hogy akik értenek hozzá, azok jól csinálják. Te tudni véled, hogy akik értenek hozzá, azok rosszul csinálják. Mondhatni, én vagyok a naiv. Mondhatni, te vagy a beleokoskodó."

Attól, hogy értenek hozzá, még nem biztos, hogy jól csinálják, mivel parancsot teljesítenek. Ha az a parancs, hogy rosszul kell csinálni, akkor rosszul fogják csinálni, hiába tudnák jól.

2020. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!