Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van a tervünknek jogi akadálya?

Van a tervünknek jogi akadálya?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok, most költöztem haza a kollégiumból. Mivelhogy otthon egyedül tanulni nem túl jó, a környezet nem túl motiváló, és szükségünk van egymás támogatására és segítségére a tanulásban, egyedül otthon szívás. Nyilván tudom, mindenkinek. Viszont egyik szobatársam szülei felajánlották, hogy lakhatunk a nyaralójukban négyen. Természetesen nem bulizni mennénk, nem zajonganánk, ahogy azt az aktuális helyzetre való tekintettel eddig sem tettük, hanem a tanulmányainkat folytatnánk. A kérdésem az lenne, hogy van-e ennek bármi féle jogi akadálya? A tilalmakat, szabályozásokat természetesen betartanánk, igazából csendes ott lakók lennénk. Viszont, nem a lakcímünkön tartózkodnánk. Nem tudom, hogy ez tartózkodási helynek, vagy szálláshelynek minősül-e, mindenesetre hivatalos papírunk nem lenne róla, hogy ott vagyunk. Nem tudom felmérni, hogy mennyire lenne kockázatos ez, büntethetőek lennénk-e.

És eleve, mennyi rá az esély, hogy ellenőriznek minket, ha nem zajongunk?

Esetleg útközben fordulhat elő, mikor nagy bőrönddel utazunk, hogy megállítanak minket, megkérdezni, hogy hová megyünk. Ebben az esetben megbüntetnek minket, ha nem tudunk semmi hivatalos papírt felmutatni, mindössze annyit, hogy egyikünk szüleinek tulajdona a ház, ahol lakni tervezünk?



2020. nov. 12. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
a kutyát nem fogjátok érdekelni
2020. nov. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2020. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az ami senkit nem fog érdekelni amíg éjszaka bent vagytok a házban...
2020. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben a kutyát sem érdekelné, de a pánik mindenkiből a legrosszabbat hozhatja ki, és kialakulhatna konfliktusok a helyiekkel, mert fosnak, hogy viszitek a fertőt.

Ha ott nyaraltok, nem tudom, hogy kell-e idegenforgalmi adót fizetni (normál esetben kutyát nem érdekli, de ha megy a hiszti, a feljelentgetés...)

Próbáljatok bejelentkezdni ideiglenes lakcímmel mindannyian. - már ha megtehetitek.


Amúgy csak az van, hogy kijárási tilalom 20-tól 05-ig, és itt nincs meghatározva, hogy a bejelentett lakcímen kell éjszakázni, lakni.

2020. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont lehetnek még további szigorítások. Ezért lenne érdemes még továbbá ideiglenes lakcímként bejegyezni ezt a helyet.
2020. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs akadálya, akkor az lesz a szálláshelyetek.

Simán rendezhettek ottalvós házibulikat is max. 10 főig.


"A Kormány 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelete

a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről

...

Magán és családi rendezvények (például születésnap) 10 főig megtarthatóak.

...

2. A kijárási tilalom és a közterületi magatartási szabályok


3. § (1) Este 8 óra és reggel 5 óra között – e rendeletben meghatározott kivétellel – mindenki köteles a lakóhelyén,

a tartózkodási helyén vagy a szálláshelyén tartózkodni."

[link]

2020. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

No, igen, én is úgy gondoltam, hogy a kutyát sem fogja érdekelni. Szüleim kezdtek aggodalmaskodni.

Mi minősül szálláshelynek?

Ők azt mondják, hogy a szálláshelyek nyilvántartásba vannak véve. És még ezt is mondják, idézem:


"A lakcímet és a tartozkodási helyet tartalmazni kell a lakcím kártyának, szálláshelye pedig más ország állampolgárának lehet Magyarországon amit szintén be kell jelenteni a hatóságnál"


Sajnos nem tudom, hogy ez tényleg így van-e. Vagy ellenőrzéskor azt mondom, hogy ez a szálláshelyem, az elég indok mindenféle papír nélkül?


Egyébként az ideiglenes lakcím az jó ötlet, felvetem majd.

2020. nov. 12. 11:05
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Van egy lakcímed (otthon).

Azt, hogy átmész "1-2 napra" a haverodhoz nem kell sehova bejelenteni, ahogy azt sem ha hotelba mennél (más kérdés, hogy most nem lehet).

2020. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sem a 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet, sem az abban hivatkozott jogszabályok nem rendelkeznek szálláshely fogalmáról, ezért az köznapi használata szerint értelmezendő.


A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló

A 1992. évi LXVI. törvény sem ismeri a szálláshely fogalmát, csak a szállásadóért "Szállásadó: az a személy, aki jogosult egy természetes személynek valamely lakás vagy lakás céljára szolgáló egyéb helyiség használatát biztosítani."


Ebből azonban levezethető, hogy szálláshely olyan lakás céljára szolgáló helyiség, ahol úgy tartózkodsz, hogy ott a helyiség használatát a szállásadó engedélyezi neked. Pl. egy kempingben sátor is vagy erdőben erdőgazdálkodó hozzájárulásával felvert sátor is. /Evt. "93. § (1) Az erdőgazdálkodó hozzájárulásával szabad az erdőben: a) huszonnégy órát meghaladóan üdülési, illetőleg sportolási célból tartózkodni, táborozni, továbbá sátrat felverni;"/

[link]


Megjegyzés, ugyanezen törvény szerint:

"(2) * A polgár lakóhelye: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá - a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével - az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy - amennyiben más lakása nincs - megszáll.


(3) A polgár tartózkodási helye: annak a lakásnak a címe, ahol - lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül - három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik."

2020. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem erdekel. Menjetek oda nappal. Este 8 utan ne menjetek ki,ha nincs veletek kutya...
2020. nov. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!