Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek vagyok KÖTELES bemutatni...

Kinek vagyok KÖTELES bemutatni a halotti anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés

Édesapám elhunyt 3 hónapja és egy nem ajánlott, csak "sima" levél érkezett neki valami Creditforte nevű magáncégtől, hogy fizessen be valami 30valahány ezer forintot, aminek a behajtásával az Éremkibocsátó Intézet Kft. bízta meg, mondván, hogy állítólag nem fizetett be valami megrendelt cucc árát. Míg élt, tudok róla, hogy rendelgetett tőlük, de azokat mindig el is utaltatta velem. (Én segítettem neki, mivel ő idős vol és nem egy nagy "technoguru".) Ugyanakkor nem emlékszem, hogy bármi is fennmaradt volna. Májustól kórházban volt magatehetetlenül. Augusztusban meghalt és most jön ez a cég ezzel.


Az tiszta és egyértelmű, hogy nekem ehhez semmi közöm, csak a telefonbeszélgetésre azt mondta a nő, hogy küldjem el neki a halotti anyakönyvi kivonatot. A kérdésem annyi, hogy ez nem aggályos? Hiszem a Creditforte és az Éremkibocsátó is csak magáncégek, akikre adatvédelmi törvények is érvényesek. Vagy várjam ki, hogy bíróságra kerüljön a dolog és akkor a hivatalos jogi közegnek mutssam be a halottit? Eleve nekem nem is kellene velük beszélgetnem, hiszen nem én vagyok az "adósuk".



2020. nov. 13. 18:47
 1/5 peca1000 ***** válasza:
100%

Küld el nekik, ès akkor talán nem fognak csesztetni.


Mivel te vagy a fia, és gondolom az örökös is, rád hárulnak az ő befejezetlen dolgai.


A halottit ki tudod kérni újra, ha kell, díjmentesen, ha minden igaz.


Bármi volt a nevén, (előfizetés, vállalkozás) , a megszűntetéséhez mindenhol el fogják kérni, hisz azzal igazolod, hogy meghalt.


Scanneld be, és küld el e-mailbe, ha lehet, ahova kell.

2020. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Mint örökös te neked kell ezt is teljesíteni, bemutatni a végrehajtó felé...

Ami viszont érdekes, lehet hogyan keletkezett ez a kötelezettség, tartozás!?

(Abba se vagyok biztos, hogy jogszerűen...)

2020. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Ez az érmekibocsátó egy lehúzós xar.

Ha rendelsz tőlük egy valamit akkor a következőt kérés nélkül küldik, ha nem mondod le.

2020. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett belőle? Bemutattad nekik a halotti anyakönyvi kivonatot? Kifizetted a 30 valahány ezer Ft-os megrendelt cucc árát?
2021. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Telefonon közöltem velük, hogy mi az ábra, azóta nem jött semmi. De magáncégeknek nem kívánok hivatalos okiratokat küldözni "simán" küldött levelekre. Ha tértivevénnyel, jogász útján keresnek meg, akkor igen, de ilyen erővel a trafikosrozi is hebrákolhatna, hogy fater tartozott neki.
2021. jan. 12. 22:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!