Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az nem jogellenes, hogy 12...

Az nem jogellenes, hogy 12 óra munkaidő után visszahívnak engem délutánra éjszakásból?

Figyelt kérdés
Tehát most itt vagyok este hattól reggel hatig a munkahelyemen, és természetesen nem lesz meg az otthoni pihenőidőm, mert délután kettőre ide vissza kell érnem. Kettőtől este tízig leszek itt. Ilyet megcsinálhat egy munkahely? Talán 5 órám lesz aludni...

2020. nov. 19. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Gondkodj el rola, mennyire kell a munka
2020. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A munka, azaz a pénz kell, vírus helyzetben nem is nagyon merek variálni.
2020. nov. 19. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
De jogellenes. Én biztos mondanám, hogy így nem vállalom, ha kialvatlanul-kipihenetlenül megyek dolgozni, akár baleset is érhet.
2020. nov. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem jogos, jogellenes.

Megválaszolva.

2020. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Elméletileg jogellenes, gyakorlatilag Magyarországon a munkavállalónak két joga van: robotolni és kussolni.
2020. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Elvileg lehetséges az új munkatörvény szerint, ha utána van 24 óra pihenőd, és nem éri el a heti 60 órát.

DE! munka szerződésben ez is kitolható napi 24 órára és heti 72 óra munka időre.

2020. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!