Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lekésem a vonatot hazafelé,...

Ha lekésem a vonatot hazafelé, igy nem érek haza este 8-ig, a pesti szállodák pedig nem fogadnak, mert nem üzleti úton vagyok, akkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Mindenképp megbüntetnek? Ha Pesten maradok, akkor ott, ha későbbi vonattal megyek haza, akkor azért?

2020. nov. 21. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha munkából mész, nem kell este 8-ra hazaérned.
2020. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem munkából megyek.
2020. nov. 21. 12:23
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha munkában voltál, vagy orvosnál, gyógyszertárban stb. akkor nem kell aggódnod, nincs büntetés. Ha szórakozni akkor ellenben megbüntetnek, hiszen előbb is el tudtál volna indulni. Nyilván ez nagyon nehezen bizonyítható, szóval erősen függ a rendőrtől is akibe belefutsz, már ha belefutsz. Nekem rendszerint 8 után kell munka miatt hazajárnom, még egyszer sem büntettek vmeg.
2020. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Remélhetőleg valamikor valaki kimondja ennek a rendelkezésnek az alkotmányellenességét, és a magányosan hazautazás közben megbüntetett emberek elégtételt kapnak.
2020. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Akkor ne késd le a vonatot ilyen egyszerű. Ha elképzelhető akkor meg korábbival menj.
2020. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos most már a csuti cigó nem tekinti indoklásnak az idős rokonok segítését.

Engem tegnap este büntettek meg.


Én a XI. kerületben Gazdagrét-Hosszúrét-en lakom. Az Infoparkban dolgozom. Nagymamám pedig a XVI. kerület Mátyásföld-Árpádföldön lakik. (nem tudom pontosan, hogy melyik területhez tartoznak a címeink)

A Google Maps és a BKK tervező szerint is, az Infoparkból a leggyorsabb út 1 óra 02 perc, ha minden átszállást 1 perces várakozással kapok el, nem kapok piros lámpát a zebrán, stb.

Nagymamámtól haza 1 óra 24 perc, ugyanezekkel a feltételekkel.


Én pedig 17:00-kor végzek. Utána azért még ki kell lépni a rendszerből, megvárni míg kikapcsol a gép, kifelé táskát ellenőriztetni, stb.


87 éves, senki nem tud neki bevásárolni (dédszüleim már nem élnek, testvére nincs, egyetlen gyereke apám, aki portás, reggel 6-tól este 10-ig dolgozik), csak én. A környék nagy része öregekből áll, akiknek szintén nem nagyon vásárolnak a rokonok, sőt, én szoktam néha nagymamám szomszédjainak is venni pár dolgot.


20:09-kor leszálltam a buszról. Sietve nekilódultam nagy léptekkel a ház irányába, természetesen az első keresztutcából kikanyarodott egy rendőrautó, nyomott egy satuféket (enyhe túlzással), kipattant, Ózd külsőről frissen felhelyezett, önmagát Cordell Walker-nek képzelő Kovács Főtörzs. Megkérdezte hova megyek, mondom haza, megkérdezi munkából gyógyszertárból, orvostól jövök-e, mondom nem.

Közölte, hogy akkor 50.000 lesz.

Gyorsan ledaráltam neki a helyzetet, amit fent is leírtam. Annyit kaptam válaszként: "Nem érdekel a nagyanyja. Már percekkel ezelőtt otthon kéne lennie."

2020. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Reggel 5-ig elbújsz egy híd alá.

Mint írtam, lefognsk puffantani. Azonnal. /valamiért töröltetted. / . Én azt tenném...

Viccet félre téve. 3 műszakban dolgozom. Eddig még a kutya nem kérdezte meg, hogy éjfélkor mit keresek az utcán.

2020. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

6: "Megkérdezte hova megyek, mondom haza, megkérdezi munkából gyógyszertárból, orvostól jövök-e, mondom nem."


Elgondolkodtató helyzet.

Nem lehetett volna munkahelyeden csináltatni egy ilyen papírt, hogy te este 8 után érsz haza a munkahelyedről? Szerintem egy kicsit is rugalmas cég megtenné. Mert akkor egyszerűen megmondod, hogy munkából jössz haza, és mutatod a papírt. Le vagy védve. Egyedül akkor lenne gond, ha este 8 után olyan helyszínen kapnának el, ami eléggé kiesik a munkahely-lakás útvonalból. Tehát pl. Mátyásföldön. Ha erre ügyelsz, akkor nem lenne bajod.


A másik variáció, hogy reggel, munkakezdés előtt vásárolsz be és utazol ki nagymamádhoz.


Amúgy, azért ez így nagyon nem jó. Gyakorlatilag rajtad múlik, hogy nem hal-e éhen? Mondjuk megbetegszel, letesztelnek, pozitív leszel, 10 napra karanténba vágnak, akkor 10 napig mi lesz a nagymamáddal?

2020. nov. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

6-os! Akkor miért van az, hogy nekem meg azt mondta egy rendőr, hogy ha "Nyomós indokom van a közterületen tartózkodásra" akkor nincs baj?

Ez annyira magyaros, hogy nincs részletes végrehajtási utasítás a jogszabályhoz, és mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja. Idős hozzátartozó segítése meg igen is rendkívüli helyzet. A feljelentést kellett volna választanod :(

2020. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
6-os, 9-es, ittisottis, Goldmund73: azt kifelejtitek a képletből, hogy BP büntiben van. És a bivalyb*szbád-alsóról átvezénylt főtörzs élvezi, ha a mocskosliberálisgyurcsányista budapestieket kell vegzálni. 9-es jól mondta, a feljelentést kellett volna választanod.
2020. nov. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!