Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire büntet meg a rendőr,...

TeilAndris kérdése:

Mennyire büntet meg a rendőr, ha egy lóerőben a jogsimnak nem megfelelő motort vezetek?

Figyelt kérdés

Lényeg annyi, hogy ismerősnek van egy 125-ös Yamaha TDR-je. Én nyáron teszem a jogsit így kell egy motor. Mivel haver, tudom az előéletét... stb

emiatt ezt akarom megvenni. Viszont papíron 32LE ~24kW. Mondjuk szinte csak terepen használnám, de ott is egyre többen vannak a kékek. Szóval ha lekapna, akkor mire számítsak?



2020. nov. 23. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

sima szabálysértés, főleg ha csak terepen


20-40 ropi

2020. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan járművet vezetnél, amire nincs megfelelő jogosítvány kategóriád, 35000 a helyszíni bírság, ha nem fizeted ki, akkor feljelentés és a duplája.


"Mondjuk szinte csak terepen használnám"

Ezért viszont akár fel is dugják neked a gumibotot, attól függően, hol kapnak el...

2020. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Paks2-on fogsz kenyszermunkaban sinylodni amig a motoroddal majd a rendor gyereke fog motorozni az erdoben :)
2020. nov. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

35 ezer forint a nem megfelelő kategória. Első körben, helyszíni bírság.


Amúgy többedjére max 70 ezer meg eltiltás.


Baleset esetén a legnagyobb szívás.


Remélem, nem olyan helyen akarsz motorozni, ahol amúgy nem lehet. Mondjuk erdő meg természetvédelmi terület meg hasonló. Oda bicajt vegyél. Ugyanolyan buli (saját tapadztalat), de nem illegális és nem károsítja a környezetet.

2020. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. Válaszolónak: A terep az szántóföldekhez vezető út kis, erdős résszel, a tulajdonossal pedig már beszéltem, mert bringáztam arra. Ugyanis rengeteget bicikliztem, volt egy balesetem, amit most nem részletezek, ami miatt nem nagyon bicózhatok még sokat, de ha sikerül felépülnöm akkor lágyabb szinten visszatérek. Szóval tudom milyen buli, de sajnos 1. az endurozás jobban vonz mint kocsik között meghalni, 2. nem mehetek még sokat.


DE! Köszönöm a válaszokat!

2020. nov. 23. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!