Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek? Lehet-e ebből...

Mit tehetek? Lehet-e ebből bármiféle bírósági per?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hosszú a történet,de megpróbálom röviden megfoglamazni.

2 évvel ezelőtt megkeresett engem egy falumbeli nő,hogy vállalnám-e azt,hogy amig ők külföldön dolgoznak és nem találnak olyan albérletet,ahova vihetik a 2 kutyájukat,addig én ott laknék a házukban és a kutyáikra vigyáznék.Cserébe nem kellett rezsit fizetni.

Amikor találtak albérletet,ahova vihették a kutyáikat,azután azt mondták,hogy maradhatunk tovább,cserébe csak a rezsit kell fizetnünk és ami tönkre megy azt természetesen megjavítjuk,gondozzuk a terciát.

Ez így is volt részünkről,mivel a párommal együtt mehettünk oda.

Aztán minden megváltozott.

Hozzáteszem,hogy egy 3 emeletes házról van szó nagy telekkel.

Sosem laktunk még külön a szülőktől úgy,hogy egy komplett nagy házban és elég tapasztalatlanok voltunk az időbeosztásban az első évben.

Ezt el is mondtuk a tulajnak.

Sajnos ennek ellenére neki semmi nem tetszett,az igyekezetünk ellenére sem.

Amikor odaköltöztünk már akkor a bútorok elég ramaty állapotban voltak és sok mindent már javítanunk kellett.

A mosógép több mint 10 éves volt,ette a vizet,villanyt. Szóltunk,hogy szeretnénk venni egy mosógéoet,ami a sajátunk lenne,azt használnánk és az övükét addig félre tennénk. Ez megtörtént az engedélyükkel. Közben megengedték a kutyatartást is.Kölyök kutyánk volt és néha bepisilt a szőnyegre,de takarítógéppel kisikáltam. Az ő kutyájuk már régebben az ágymatracra rámenstruált,sajnos abba kellett belefeküdnünk,mert nem volt más. Pléddel letakartuk pluszba. Közben észre vettük,hogy a villamos hálózat nem bírja el a bojler és mikró vagy sütő kombót. Elhalványodott a lámpa olyankor.Egyszer egy ilyen alkalommal a bojler dugattyúja megolvadt,ami javítva lett,mellette a cső is folyatott többször,cserélve lett.Mindenről írásban értesítettük a tulajt. Aztán a kiskutya nőtt és elkezdett jelezni ha ki akart menni.Sajnos az ajtót picit megkapirgálta,de felajánlottuk,hogy lefestjük. Azt mondták inkább ne nyúljunk hozzá,mert nem tudjuk milyen festék kell rá stb.Oké. Aztán volt egy öreg fűzfa az udvarban.Korhadt volt és azt akarták,hogy mi vágassuk ki.Én még ebbe is belementem,írtam is egy szakértőnek,de igazából ez nem a mi dolgunk lett volna.20 percen múlt az életem,hogy nem rám dőlt a fa.Miközbe beszéltem a szakértővel fújt a szél és kidöntötte a fát. 20 oerccel előtte mentem be a házba.Nem érdekelte a tulajt,hogy esett e bajom.Azért nyaggatott,hogy szóljak a lakásbiztosítónak,jöjjenek ki,mert biztos fizetni fognak nekik.Természetesen nem fizettek.

Idő közben szépítgettük az udvart virágokkal,gazolással,gyümölcsfák metszetésével stb. Szinte észre sem vették sajnos,csak ha említettük nekik.

Télen le kellett zárnunk az emeleteket,mert ment fel a meleg ahogy fűtöttünk.Azokat nem is használtuk sosem.Letoltak minket,hogy miért nem takarítottunk fent is?Ki voltak akadva.Na aztán már azt is csináltuk.

Ahogy egyre jobban belejöttünk a rendbetétellel úgy egyre kisebb dolgokba kezdtek el belekötni. Onnantól többször gyomorgörcsöm volt mikor haza jöttek,mert olyankor nekünk 2 hétre el kellett mennünk onnan.A rezsit akkor is mi fizettük.2 évig laktunk ott.Idő közben volt egy összetákolt konyhaszelrény ajtó,aminek az összeillesztésénél kikorhadt idővel a zsanér,valamint a fa bejárati ajtó is megvetemedett,amit nem vettünk észre.Asztalossal ezeket is megjavíttattuk.

2020.augusztus 6-án eljöttünk szümeimhez,félig elpakolva,mert ők akkor jöttek haza ismét 2 hétre.Onnantól mi már fizikailag egy percet sem laktunk ott.Azt mondták,hogy ők szeptembertől 40ezer ft albérleti díjat akarnak kérni,azt mondták beszéljük meg.Semmilyen szerződés nem volt sose semmiről.Átgondoltuk a párommal és azt döntöttük,hogy szüleimhez költözünk.Megtörtént.Békésen elváltunk,kb 1 hetünk volt kiköltözni.Kifizettem a fennmaradt aktuális számlákat és szóltam,hogy a következő negyedéves szemétdíjból ami ránk tartozik rész kifizetem még.

Most ott tartunk bőven november derekán,hogy azóta is írogat a nő,hogy mi nem tetszik neki,mert semmi sem jó nekik sosem.Valami nagy összegű telekom tartozásról írt,mert szerinte utánunk fizet késedelmi kamatokat stb. A telekommal beszéltem és szerintük ez lehetetlen.Előtte letiltottam a nőt,mert nem hagyott békén.Erre a férje egy név nélküli lejárató kiírádt tett közzé az interneten minden olyan problémával megtűzdelve,amiket most leírtam,hogy meg lettek javítva,de úgy állította be,mintha meg se lettek volna javítva stb.Kb mintha úgy adtuk volna vissza a házat,hogy minden ramaty.

Már lassan ott tartunk,hogy a falu előtt csorbítják a becsetünket,mert tudják,hogy mi laktunk ott.Azt igérték lesz folytatás,de nem a facebookon.Ezt vehetem egy fenyegető feljelentésnek?

Mit tehetünk,hogy megvédhessük magunkat?

Jogilag tiszta módon szeretnénk elintézni a dolgot!

Köszönöm!



2020. nov. 23. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem keress meg egy ügyvédet, de amennyire ki lehet venni a leírásodból, semmiféle szerzödésetek nem volt, ök tudták, hogy ott laktok, szóval nem igazán van mit követelniük.

De ügyvédet mindenképpen kellene keresni, márcsak azért is, hogy álljanak le a rágalmazással.

2020. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha zaklatnak meg rágalmaznak, még ők üthetik meg a bokájukat. De majd az ügyvéd elmondja. A bíróságon meg megkérdeznék ezeket a csalókat, hogy hol a papír, ami alapján te tartozol.
2020. nov. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én kértem a tulaj feleségét,hogy fotózza le nekem a számlát,amin jelentkezik az az állítólagos többlet,amiről beszél. Az összeget nem mondta el,de a számlát sem küldte el nekem. Helyette azt írta,hogy nagy az arcom és letiltott.

Személyes megbeszélésre sem hajlandóak,de a facebookon nagy a szájuk. Most árulják a házukat kb 36 millióért,de senki nem fogja megvenni,mert nem ér annyit. Kívül,belül felújításra szorul,hiába nagy ház,a villanyvezetékeket is át kellene húzni annak aki megveszi,a fűtést másképp megoldani. Egyszóval kuka az egész. Nem is városról beszélünk. Na mindegy.

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2020. nov. 25. 05:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne VELÜK levelezz, hanem a rendörségen tegyél feljelentést!
2020. nov. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!