Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vki kölcsönad pénzt, és...

Ha vki kölcsönad pénzt, és ezt közjegyzői okiratba foglaltatja,akkor, ha nem fizet az adós,elég ez az egy dokumentum elé bizonyíték?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek kölcsönadtam 600000Ft-ot lakásfelújításra, és erről közjegyző elött szerződés készült, ami közjegyzői okiratba lett foglalva. De a pénzt a szerzödésben rögzített időpontig nem fizette vissza. (3%-os kamat, van jövedelme.

Most a közjegyzőnél fizetési meghagyásos eljárást szeretnék indítani, de nem tudom, hogy az okirat elég e a bizonyításhoz, vagy fénykép is kell a számláról stb stb.



2020. nov. 26. 16:06
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Milyen számláról? Elég a szerződés.
2020. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát amire átutaltam a pénzt. Amúgy köszi:)
2020. nov. 26. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hívod fel a közjegyzőt?
2020. nov. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert ma vmilyen polgári perben tanuskodott
2020. nov. 26. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy közjegyző előtt készült papírod, hogy kölcsön adsz. Lehet hogy csak akkor kell bizonyítanod, hogy az átutalás megtörtént, ha az ismerősöd nem ismeri el. Akkor nem fénykép kell róla, hanem egy hiteles számlakivonat. De majd a közjegyző elmondja.
2020. nov. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2020. nov. 27. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!