Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem illegális átverni a...

Nem illegális átverni a vevőket pl digi?

Figyelt kérdés

Reklámozzák a kis mobilnetjüket.


Szó szerint idézem:


Ha elfogy a 30gb net akkor csak lelassul 64kbite/s-re.

Egy teljes értékű net amit használhatsz.



Az gyakorlatilag 8 kbyte.


És akkor ha kiszámolod annak max a fele ha létezik.


Vagyis éveket várhatsz egy sima web oldalra.


Átverés!


2020. nov. 26. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem átverés, csak nem olvastad el a szerződést. Ezek a sebességek a maximumot jelentik, nem a garantált minimumot, azzal kb senki nem reklámozza magát.
2020. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyik szolgáltatónál sem egyezik a hiredtésekben levő sebesség a garantált minimummal. Szüleimnek otthon tmobilos internetjük van, a névleges sebesség 30, a garantált minimum ha jól emlékszem 5. Nekem digi internetem van, a névleges az 100, szoktam mérni, általában 70-80 körül van, ami szerintem elég jó.
2020. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De nem értitek a mérték egységeket!


Ez egy full átverés! Teljes értékű net?


...

2020. nov. 26. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
tesóm én kb 7 évig éltem a vodás 3gb sticken XD ha én kibírtam akkor te is ki fogod
2020. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Teljes értékű net jelentése, hogy nem tiltanak le, nincs blokkolt oldal; az elérési sebesség más kérdés.
2020. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, úgy adta elő hogy azt ugyanúgy lehet tovább használni probléma nélkül, de valójában egy 0. Semmit se tölt be egy olyan sebesség.
2020. nov. 27. 13:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem irunk ala internetszerzodes huseghel. Ez a titka.
2020. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, én őszintén nem értem a problémádat. "Ha elfogy a 30gb net akkor csak lelassul 64kbite/s-re." hol itt az átverés? Hiszen írják, ha elfogy a 30 gb adatmennyiség, a sebesség lelassul 64 kbitre. Igen, ez a sebesség valóban lassú, és gyakorlatilag semmire nem elég, max messenger üzenetet írni, de szerintem még így is jobb mintha teljesen megszűnne. Régebben én a Tmobilenál vettem internetet, és miután lefogyott ott is nagyon lassú volt a net, de azért valamennyire lehetett használni, később aztán megszűnt ez, és egyszerűen nem működött tovább a net.

Egyébként most nem azért, hogy védjem a digit, de 1000 ftért adnak 30 gb-ot. Ez azért elég kedvezményes ár.

Egyébként direkt megnéztem a honlapjukon:

A leforgalmazott adatkeretet követően a mobilinternet sebessége 64/64 kbit/sec-re lassul.

Én ebben az egészben nem látok átverést.

2020. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hivatalosan nincs benne átverés, de úgy látom itt senki se bír szöveget értelmezni.


A telefonban úgy reklámozták hogy a 64kbit TELJESEN HASZNÁLHATÓ kb mintha észre se vennéd a lassulást.


Még az internet használók se mindig tudják hogy mennyi 64kbit. Az kb pont 0.


Egyébként előfizetés mellé adják, igaz hűségidő nélkül.


Az előadásmóddal van a probléma. Igazat mondott, 64kbit, de úgy mondta mintha ez valami hatalmas szuper sebesség lenne.


És akkor a digi mobilnet alapból gyenge, valami nagyon alacsony tartományban működik. Ezért kampányolt a digi hogy kapjanak több freki sávot, mert a többit a másik 3 szolgáltató foglalja el...

2020. nov. 28. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!