Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Járatlan vagyok a jog területé...

Járatlan vagyok a jog területén. Munkaviszonyt szeretnék kötni vagyonvédelmi munkaadóval. Mit kell tudnom a munkába állás előtt?

Figyelt kérdés
Az egyszerűsített bejelentés, mit jelent? Havi 240 órákat, szabályos ilyen bejelentéssel végezni? Egyszerűsített bejelentés esetén, nem kell munkaszerződés?
2020. nov. 27. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy/két alkalomra szóló munka?(pl.rendezvénybiztosítás?)
2020. nov. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Segítség,érthetően.:

[link]

2020. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Folyamatos munkaviszonyban lennék, egy áruházban vagyonőr.A fenti kérdéseket azért tettem fel mivel a üzletterületi vezetője ezeket mondta az állásinterjún, de én kértem egy hét átgondolkodási időt, mivel nem vagyok tisztában a vagyonőr munkaviszonnyal kapcsolatos szabályokkal.
2020. nov. 27. 16:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincsennek külön munkaügyi szabályok.

A vagyonőri munka IS meg kell(-ene) hogy feleljen,az általános elvárásoknak.

Valójában,a munkavégzésében teljesen kihasznált munkavállalók,a jellemzői ennek a területnek.

Ha nem létszükséglet,akkor ezt a munkát NE vállald!

2020. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam is nem voltam vagyonőri munkaviszonyban soha. De ezt az egy, hirdetést kaptam állás keresésemre. Ja nettó órabért közölt a terület vezető nekem ami 540 Ft ot jelentene, de ez 240 órával nem is rossz kereset mondta a területvezető.Nem sok jót mondanak az általam megkérdezett vagyonőrök sem, erről a szakmáról, napi 11 óra ácsorgás amelyet megfeszítőnek mondták, és a nettó órabérek bár különböztek de 600 Ft/óra és 780 Ft/ órás nettó órabéreket jelentenek a vagyonőrök kereseteik.Ennyiért érdemes dolgozni egyáltalán?
2020. nov. 27. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Értelek.Ez esetben se vállald EZT a munkát.

Általánosságban,viszonyításképpen tudnod kell,hogy 2020-ban,órabér esetén a garantált bérminimum bruttó 1 211 Ft = nettó 805 Ft.

2020. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt tanácsokat.
2020. nov. 27. 17:09
 8/9 anonim ***** válasza:

1) az egyszerűsített foglalkoztatás nem munkaviszony: nincs szabadság, táppénz, felmondási idő.

2) törvényesen havi 240 órát nem dolgozhatsz egyszerűsített munkavállalóként

3) Magyarországon 2020ban a minimálbér bruttó 926 Ft, ami nettó 606 forint lenne kedvezmények nélkül munkaviszonyban (és ugye emellett lenne tébéd)

4) Szakképzettséget nem igénylő alkalmi munka/idénymunka esetén a minimálbér 85%-a jár, ami óránként nettó 787 Ft.

Szakképzettséget igénylő egyszerűsített foglalkoztatás kereteiben a garantált bérminimum értékének 87%-a jár a munkavállaló részére, vagyis nettó 1.054 Ft óránként. Vagyis az 540 forint nem kicsit törvénytelen



És nincs kedvem folytatni... ez nem munkaviszony, hanem rabszolgamunka

2020. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as valaszt olvasd fel a fonoknek es mondd meg,h az o felteteleit nem fogadod el. Torvenytelen.


Akkor lenne erdekes,ha leiratnad vele a felteteleit es aztan a munksugyi birosagra bekuldenek a ceget... van honlap,nem sok energia bekuldened.

2020. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!