Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Háborús jóvátételt, kártérítés...

Háborús jóvátételt, kártérítést hogyan lehet kapni állami, személyes szinten?

Figyelt kérdés

Sok háború van a világban, de nagyon ritkán lehet arról hallani, hogy kártérítést kapnak a sértettek.

Úgy tudom, hogy a második világháborút lezáró rendezések óta eddig csak Iraknak kellett háborús jóvátételt, kárpótlást fizetni Kuvaitnak a támadás, megszállás során elszenvedett károkért.

Más országok valahogy elkerülték, hogy jóvátételt, kártérítést fizessenek a katonai agresszió, bombázások, megszállás, mészárlások során okozott károkért, szenvedésért.


Találtam olyan hírt, hogy panamaiak szeretnének kárpótlást kapni az USA-tól, de nem tudom mi lett az ügyből:

[link]


Most Azerbajdzsán vezetése mondta, hogy összesítik az örmény megszállás, pusztítás okozta károkat és 50 milliárd dollár körüli jóvátételt kérnek Örményországtól. De nem világos, hogy ezt hogyan tudnák elérni.



2020. nov. 30. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm volt kint Afanisztánban katonaként bő 10 évvel ezelőtt. Ő mesélte, ott mikor mennek vidéki házakat ellenőrizni az anerikai és szövetségesek és például be kell törni egy falat, akkor a ház tulajának adnak egy papírt amivel bemehet a legközelebbi parancsnokságra kártérítést igényelni. Csak hát a 100+ éves arab pásztorbácsika mit ért a kártérítéshez meg a papírmunkához.....
2020. nov. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyarország még mindig fizeti a jóvátvételt a második világháború miatt.
2020. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!