Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy, a saját nevemben beadott...

Egy, a saját nevemben beadott hivatalos irat tanúztatása megfelelő e úgy, ha a két tanú közül az egyik én magam vagyok?

Figyelt kérdés
Semmi kedvem házalni az okirattal tanúra vadászva...

2020. nov. 30. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
szerintem az nagyon nem elég:))
2020. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem felel meg.
2020. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem. A tanú azt tanúsítja, hogy valóban az írta a beadványt, aki. Nyilván ezt te nem igazolhatod magadnak.
2020. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem felel meg. Te magad nem tanusíthatod, hogy te írtad alá, mert érdekelt vagy.


De ha már, akkor miért nem írod meg a saját kezeddel a nyilatkozatodat és írod alá, így az teljes bizonyító erejű okirattá válik. Tanúk nélkül is.

2020. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Digitálisan generált okiratról van szó, kézzel nem írhatom meg. Saját ügyfélkapummal kell digitális aláírással is ellátnom, nem értem, hogy e mellett miért van még szükség tanúkra is (ill. a digitális aláírással ellátott irat kinyomtatva benyújtására)...

Egyébként ettől függetlenül már egyszer beadtam digitálisan (szkennelve) a dokumentumot a saját magam tanújaként, nem jeleztek miatta hibát, de a papír alapú benyújtás után sem akarok aggódni azért, hogy technikai hiba miatt probléma legyen.

2020. nov. 30. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!