Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok? Loptam egy...

Poxtsedaysd kérdése:

Mire számíthatok? Loptam egy építkezésről.

Figyelt kérdés

Azt előre leszögezném, hogy kérlek olvassátok végig amit írok, nem egy piti zsebtolvaj vagyok, nem is előre kitervelten vittem el bármit.

Nagyvonalakban a történetem:

Dolgoztam egy építkezésen, ami bedőlt. Lelépett mindenki, több céget is felszámoltak, aki benne volt. Mi a végéig ott voltunk, befejeztük amire szerződtünk, végül ki is lettünk fizetve. Mikor eljöttünk láttam egy raklapon több építőipari terméket is (beton, habarcs, glett, járólapok, csempe stb.) megkérdeztem egy ott dolgozótól, hogy azzal mi a tervük, mert csak az esőn áztak lefedve, néha fedetlenül hónapok óta. Azt mondta, hogy a lakók is panaszkodnak rá, mert fél éve készen van a lakások burkolása, azóta várják hogy valaki elvigye. Mivel én is felújításban vagyok, ezért elhoztam. Ez egy nem elzárt részen volt, egy kisebb földterületre lerakva, néha leszórva. Semmilyen tábla nem figyelmeztett, hogy lenne kamera(körbe is néztem a telefon után), vagy hogy ez magánterület lenne stb. Nem érzem magam Robin Hoodnak, hogy megszabadítottam a szeméttől az ott lakókat, de gondoltam, hogy annál jobb helyen lesznek, minthogy még ázzanak és tönkremenjen, tönkretegyék.

Itt kezdődtek a problémák, ugyanis kaptam egy telefonhívást, hogy felírták a rendszámomat, tudják, hogy mi lett elhozva egy hét múlva találkozóra hívtak. Tehát semmi rendőrség, úgymond egymás között lesz talán megoldva. A találkozó jövő hétvégén lesz, de nem tudom mire számítsak. Attól tartok a leginkább, hogy a nyakamba akarnak varrni esetleg olyan dolgokat is, amiket nem én hoztam el. Állítólag készült kamerafelvétel és fotó is. Vagy csak az egyik, ez kicsit ködösen lett megfogalmazva számomra. Szerszámot nem hoztam el, vagy mondhatni nem loptam el, de az anyagok értéke azért így is megbecsülve közel százezer forintos érték. Azon is gondolkoztam, hogy nem lenne-e jobb a részemről, ha a találkozó esetleg zsarolásba vagy fenyegetésbe torkollna, akkor kihívni a rendőröket kvázi saját magamra. Ami még esetleg az ő részükről egy kicsit félillegális, hogy a rendszámom alapján szerezték meg az adataimat. Ami tudtommal nem legális, csak ilyen baráti "kapcsolatok" révén lehetséges pl. rendőrnél vagy vizsgabázisokon. A telefonban felajánlottam, hogy visszaviszek mindent, amit pedig már felhasználtam, azt kifizetem, vagy veszek helyette újat. Ebbe nem ment bele az illető, mindenképpen találkát kért. Nem gondolom, hogy jogi útra vinnék a dolgot, mert ha ezt esetleg az anyacég(ami vagy létezik vagy nem) kezelné, akkor gondolom egyből ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek volna. Viszont így egy kicsit fél maffiai a helyzet, amiből nem tudom, hogy hogy jövök ki jobban. Ha rendőrségi ügyi lesz a vége, nem tudom, hogy annak milyen költségei lehetnek. Köszönöm a segítséget!



2020. dec. 4. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
"Azon is gondolkoztam, hogy nem lenne-e jobb a részemről, ha a találkozó esetleg zsarolásba vagy fenyegetésbe torkollna, akkor kihívni a rendőröket kvázi saját magamra." De! Sőt, javaslom, ne a gyakin, hanem ügyvédnél érdeklődj, nehogy bajod essen 100E forint érték miatt.
2020. dec. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szarjál rá.

Te se gondolod komolyan, hogy egy csemperagasztó miatt lesz majd találka.

Valszeg hülyítenek, de ez nem egy nagy tétel, mégha rendőrségi ügy lesz belőle se, tehát lecsukni nem fognak.

Én a helyedben nem foglalkoznék vele, elég kamu a sztori.

2020. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted hogy itt érdeklődsz,jobb felkészültnek lenni mielőtt kihallgatásra mész.

Elmondod hogy összeszedted a szemetet amik szennyezték volna a talajt,kérésre visszaszolgáltatsz mindent ha szükséges és kb ennyi.

2020. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész a találkozóra, és csúnyán néz rád, akkor az már önbíráskodás.
2020. dec. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan. Ha bármi történik a találkozón, az önbíráskodás, és sokkal súlyosabb dolog (hivatalból üldözendő bűncselekmény), mint egy valószínűleg szabálysértési kategóriás lopás. Eleve bizonyítani kéne a szándékosságot, ami elég nehéz, mivel ha azt mondod hogy valakitől megkérdezted elhozhatod-e a cuccot, és azt mondta nyugodtan mert hónapok óta csak útban lévő maradék-szemét, akkor máris nincs lopásra irányuló szándék. Kitől kérdezted meg? Az építkezésen korábban egy főnöknek kinéző ipsétől,akit már nem ismersz fel. Meg különben is a ragasztó már be volt kötve, csak a hulladékot vitted el..stb. Szerintem tudják rendszám alapján hogy elvitted a cuccot, de nincs közvetlen videófelvétel a pakolásról, és a találkozón akarnak egy beismerő hangfelvételt készíteni a lopásról, amivel aztán rád húznák az építkezés teljes 5 éves hiányát-veszteségét. Én azért először egy telefonos beszélgetés során körbepuhatolóznék, hogy mit szeretnének tőled, persze semmit nem ismernék el. Ha komoly lenne az ügy, vagy lenne konkrét megdönthetetlen bizonyítékuk már a yard hívna, nem a vállalkozó. Én kihagynám ezt a találkát, de a telefont bevállalnám.
2020. dec. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Minden esetre vedd fel a beszélgetést
2020. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Baxki, meg akarnak verni. Úgy menjél oda, hogy az utca végén várjon rád valaki és a telefon legyen bekapcsolva ..hívásba legyél. Ha tudod kamerával pl. kocsival úgy állsz meg, hogy fedélzeti kamera lásson és legyen hangrögzítő is bekapcsolva. Vigyél gázspray-t is.
2020. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a te helyedben nem mennék el a találkozóra velük. Lehet megvernek, fenyegetnek téged hogy fizessél nekik sokat fogy ilyesmi.
2020. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*vagy ilyesmi.
2020. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam, de ettől függetlenül azt érzem jó döntésnek, hogy elmenjek a találkozóra. Nyilván nem egyedül fogok menni, mert ő is többesszámban beszélt a telefonban. Tisztes távolból, de jó rálátással fog rám "vigyázni" három barátom.

Igazából nem is attól félek, hogy börtönbe kerülök, hanem csak bizonytalan vagyok, hogy mi lehet ebből. Valamiért a telefonban nagyon nem ragaszkodott ehhez, hogy fennálna az a lehetőség, hogy visszavigyem a dolgokat. Igaz, hogy össze-vissza dolgok ezek, de az értékük, ahogy írtam is százezer forint körüli. A kamera és fotó szerintem is csak duma, nem hiszem, hogy egy nagy cég nem egyből feljelentene, hanem egy kis mitugrászával beszéltetne. Az az érzésem, hogy már más is kinézte magának ezeket a dolgokat, csak én előbb elhoztam. Azt nem tudom még, hogy ha eseteleg mégis felvette valaki ahogy én ezeket bepakolom az autóba, az milyen bizonyító erővel bír. Nyilván az autóba nem láttak bele, hogy mit és mennyit pakoltam el, csak pont emiatt tartok attól, hogy nem varrnak-e mást is a nyakamba. Nyilván ha a rendőrség lesz a megoldás, akkor ki lesz nyomozva. Amitől még félek, hogy mivel albérletben lakom, ezért az autóhoz köthető cím és minden egyéb(amit ki is nyomozott valahogyan) az az édesanyám címe. Neki viszont semmilyen kellemetlenséget nem szeretnék ebből.

Összegzem amitől tartok:

tudja a rendszámom, adataim

talán van kamerafelvétel és fotó

beszéltünk telefonon, ahol kvázi elismertem a dolgot

per, nagy költségekkel.


amitől nem tartok:

börtönbüntetés

retorzió

2020. dec. 4. 17:29
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!