Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az "bűncselekmény", ha egy...

Az "bűncselekmény", ha egy bizonyos személyről kirakom Facebookon, hogy ez egy csaló, mert nem fizette a tartozását?

Figyelt kérdés
Egy csomagot adtam fel kedden, ígérgetések után sem fizet, már válaszolni sem válaszol. Tudom, nem adunk fel csomagot előreutalás nélkül, ezt most elrontottam, DE. Valahogy csak meg tudom menteni a nekem járó 12 ezer Forintot. Az bűncselekmény, ha Facebookra néhány adok-veszek csoportba kirakom, hogy ez az ember csaló, mert nem fizet és nem is válaszol már több nap elteltével?

2020. dec. 5. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Beperelhet érte. Aztán hogy kinek adnak majd igazat a végén az más kérdés.
2020. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem inkább a rendőrségnél érdeklődj. 6000 Ft felett már csalásnak minősül, és foglalkoznak vele. Bár ez inkább a fordított helyzetre igaz, vagyis ha Te elutalod a pénzt, és nem kapsz csomagot.
2020. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
személyiségi jogok megsértése... sőt, talán még becsületsértés is. Nem éri meg a 12 rugót.
2020. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ezért téged garantáltan megbüntetnek, még akkor is, ha elvileg igazad van, mert bírósági ítélet nélkül nem állíthatsz ilyesmit senkiröl!

(Márcsak azért sem, mert képzeld el, valaki megharagszik másra, elindít egy ilyen hírt róla megalapozatlanul, akkor is kára lehet belöle erkölcsileg. Éppen ezért nem szabad ilyet közzétenni, senkiröl!)

Az egyetlen értelmes az lenne, ha feljelentést teszel ellene, illetve az adott oldalon jelented, semmi más nincs,amire nem te fizetnél rá alaposan!

2020. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Az eddigi válaszolók egy nagy nullát mondtak.


Ügyvédként mondom neked kedves kérdező, hogy ez rágalmazás lenne.


Ne tedd. Még nagyobb bajod lenne belőle mint neki, mert te bűncselekményt valósítanál meg, a zaklatás vétségét, ő pedig, ha kiderűl a jogsértése, csak a csalási cselekménye szabálysértési alakzat lenne, mert 50 ezer forint alatti a kár. (Tulajdon elleni szabálysértés). Sőt, alig kapna valami büntetést, mert a szabálysértési értékhatár felső határát meg sem közelítette az elkövető.

2020. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: Arról nem is beszélve, hogy ezer oka lehet annak, hogy nem jelentkezik. Lehet, hogy kórházban van, vagy már nem is él.
2020. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!