Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vonatkozik valamilyen törvény...

Vonatkozik valamilyen törvény az online szolgáltatások üzemeltetőire, ami az adatok felelősségteljes tárolására ösztönzi őket?

Figyelt kérdés
Most nem a GDPR -ra gondolok, tehát nem az érdekel, hogy kinek adják ki a személyes adatokat, hanem pl. ha egy társkereső vagy blog oldal minden figyelmeztetés nélkül törli a felhasználók teljes levelezését, kapcsolatait, blogját, vagy ezek részeit. Néha emberi sorsok múlnak ezeken, és évek fáradságos munkája lehet ilyen adatbázisokban, nem egyszer találkoztam vele, hogy úgy tartotta kedve pl. egy új tulajdonosnak, hogy profilt vált vagy újrastrukturálja az egész rendszert, és a kukába dobja több tízezer ember munkáját, magánbeszélgetéseit. Semmi törvény nincs, amivel ilyen esetben felelősségre lehetne vonni a szolgáltatót?

2020. dec. 6. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármit föltöltesz, azt az anyagot legalább két példányban meg kell őrizni: szöveg, kép film.
2020. dec. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Mármint, neked kell megőrizned.

Ha ingyenes az oldal, ahova feltöltöd, akkor nem tartozik felelősséggel.

Törli, oszt jó napot.

Ha fizetsz érte, akkor szoktak adni határidőt, e-mail-ben értesítenek,

hogy aki gondolja, töltse le az anyagát, mert az oldal megszűnik XY napon.


Ez volt anno a wiw-en is. Volt kb. 1 hónap határidő, hogy

letöltsd magadnak, amit meg akarsz menteni.

2020. dec. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1: Ezt nem értem teljesen. Mármint hogyhogy nekem? Nekem mint szolgáltatónak? Vagy usernek? Hogy érted a két példányt?
2020. dec. 6. 01:41
 4/5 anonim ***** válasza:

A szolgáltató nem vállal felelősséget a tartalomért.

Ha az egészet kukába dobja, azt is megteheti.

Annyi hogy évekre visszamenőlég tárolni kell akár offline módon.

pl. hatósági kérésre, hogy ki tudjon adni adatok, pl. zaklatás miatt.

2020. dec. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Attól függ, milyen szerződést kötöttél az adott oldal üzemeltetőjével. Abban le van írva, hogy te mint megrendelő a pénzedért mit kapsz cserébe. Ha ezt nem teljesíti, akkor perelheted...
2020. dec. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!