Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A "korlátlan önvédelem" joga...

A "korlátlan önvédelem" joga fennál mások ingatlanában, vagy saját bérleményben? (elnézést, nem tudom a pontos jogi megnevezést)

Figyelt kérdés

Pl. Megsebesíthetem a támadót súlyosan (gumilövedékkel, csőfogóval, késsel stb.) ha vendégségben vagyok valakinél, de éjjel betörnek? Vagy bérelt lakásban? (Bejelentett bérelt jogviszonnyal.)

Ui. nem áll szándékomban ezt megtenni (és remélem sosem kerül sor betörésre), csak szeretném pontosan érteni az erre vonatkozó jogszabályt



2020. dec. 6. 06:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Megsebesítheted, éjjel, ha rádtörnek -bárhol is vagy- a támadó életét is kiolthatod.

Az önvédelemnek nincsenek korlátai.

2020. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát,ha rádtámad akkor jogodban van hogy megöljed.

Btk:

-éjjel történt

-fegyveresen

-vagy csoportosan

-lakásodban

2020. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A törvény nem birtokvédelem miatt engedi a korlátlan védekezést, hanem a te épséged érdekében. Vagyis, az teljesen mindegy, hogy papíron kinek a nevén áll az ingatlan, a lényeg, hogy pl. éjszaka arra ébredsz, hogy egy ingatlan motoszkál a szomszéd szobában, akkor máris fennáll a jogos védelem helyzete.

A vendégség az mondjuk kicsit véleményes, mert felmerülhet, hogy miért nem gondoltál rá, hogy a motoszkáló egyén a házigazda vagy egy másik vendége. De amúgy elvi oka nincs, hogy felmenthető legyél az ügyben, ha mindenben bizonyítható az állításod.

2020. dec. 7. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!