Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vagyoni helyzet vizsgálatakor,...

Vagyoni helyzet vizsgálatakor,az ingatlan amiben élünk 20millió forint értéke akadály?Rendszeres gyermekvedelmi kedvezmény feltételében?

Figyelt kérdés

Sajnos elvesztettem a munkám, mar regisztráltam a munkaügyi központban. Ugyanis kérték jövedelem igazolás helyett.

De most olvastam,hogy vagyonvizsgálat is lesz.


2020. dec. 7. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetően az egy főre jutó jövedelem az ami fontos, de figyelembe veszik a család vagyoni helyzetét is.

Ez jelen esetben nem azt jelenti, hogy van egy saját lakásuk, hanem hogy ha saját lakás van, akkor az nem mindegy, hogy mekkora, milyen és hogy akkor lakbért legalább nem kell már a családnak fizetnie.

A vagyoni helyzet akkor számít ha van 2 kocsi és annak fenntartására lenne pénz de mégis állami vagy önkormányzati támogatást kérnek, vagy ha van olyan lakásuk ami eladható vagy kiadható (azon felül amiben laknak) vagy esetleg kisebbe költözhetnének.

Ha mondjuk mi a párommal elvesztenénk a munkánkat egyszerre, akkor hiába jönne ki az 1 főre jutó alacsony jövedelem, ami után már megilletne minket a rendszeres gyerekvédelmi kedvezmény, elzavarnának melegebb éghajlatra, mert nagy a házunk, van kocsink, megtakarításunk, egyebünk, nekünk abból kellene eltartanunk magunkat és a gyerekeinket amíg munkát nem találunk és nem az állami segítségből. Azt kapja meg helyettünk olyan, akinek nem megoldható másképpen - mint feltehetőleg sajnos ti is.

Semmiképpen nem fogják azt mondani hogy nem adnak támogatást mert van lakásotok, ahogy azt sem hogy adjátok el, mert akkor még nagyobb bajba kerülnétek. Abban lehet különbség hogy mi az amit a lehetőségek között megkaphattok és mi az amit már nem.

[link]

2020. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!