Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beleszámít-e a rokkant nyugdíj...

Beleszámít-e a rokkant nyugdíj a szolgálati időbe?

Figyelt kérdés
Üdv. 52 éves vagyok. 2004 és 2009 között rokkant nyugdíjas voltam. Mellette egyéni vállalkozóként végig dolgoztam. Beleszámít-e ez az időszak a szolgálati időbe, ha majd eljön az öregségi nyugdíj ideje? Előre is köszönöm.

2020. dec. 9. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A rokkant nyugdíj nem számít bele,mert nem vonódik belőle, öregségi nyugdíjra vonatkozó járulék.

Az ez idő közbeni vállalkozói munkavégzés,amennyiben a járulékok fizetve voltak,beszámítódik.

2020. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írta. Annak kell utána kérdezned, hogy volt-e akkor járulék fizetés utánad vagy sem.

"A biztosítottnak minősülő személy biztosítással járó jogviszonyának 1997. december 31. napját követő időtartama szolgálati időnek számít, ha erre az időszakra az előírt nyugdíjjárulékot a biztosítottól levonták, illetve megfizették."

[link]

A jelen időszakra ez érvényes, de a 2004-2009 közötti juttatásoknál még nem biztos hogy ugyanígy nem volt járulékfizetés a rokkantsági ellátásból:

"Szolgálati idő-e az ellátás időtartama?

A szolgálati időként elismerhető időszakok általános szabálya az a rendelkezés, mely szerint szolgálati időnek minősül a nyugdíjjárulék fizetéssel fedezett időszak, azaz olyan időtartam, amely alatt szerzett keresetből, jövedelemből nyugdíjjárulék fizetése történik.

Ebből a szempontból a megváltozott munkaképességű személyek részére adható kétféle ellátás, a rehabilitációs ellátás, illetve a rokkantsági ellátás nem egyforma.

A rehabilitációs ellátásból nyugdíjjárulék levonása történik, ezért az ellátás folyósításának időtartama szolgálati időnek minősül.

A rokkantsági ellátás összegéből azonban nem történik nyugdíjjárulék levonás, ezért az ellátás folyósításának időtartama szolgálati időként nem vehető figyelembe."

[link]

2020. dec. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2020. dec. 9. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!