Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy mondhat egy buszsofőr...

Hogy mondhat egy buszsofőr ilyet, holott jogom van hozzá, hogy ezt csináljam?

Figyelt kérdés

Minden napos dolog, hogy utszok helyi busszal Debrecenbe és van egy konkrét járat amin szoktam utazni. A Nagyállomástól indul 21.20-kor ki a Tudásparkba, ahol 21.48-kor van, onnan 22.02-kor indul vissza a Nagyállomásra. Én a Nagyállomásra szoktam vele menni, és van, hogy fel szoktam szállni amikor még kifelé megy a Tudásparkhoz, ugye 21.48-kor ér a végállomásra és fentmaradok 22.02-kor indul vissza. A sofőrök legtöbbje nem foglalkozik vele, lekapcsolja a világítást és a motort. Lehet maradni, azonban van néhány sofőr, aki nem szereti és pont az este felszállok még kifelémenet és a sofőr finoman leordít, hogy "a végállomáson mindenki leszáll a buszról csak én maradok" mármint a sofőf. Azt mondta, hogy nincs fent ücsörgés. Mondtam, hogy jó, de 22.02-kor visszaszállok és megyek vissza. Azt mondta, hogy így gondolta.


Azonban 22.02-kor felszálltam a buszra és nekemállt, hogy ilyen formában reméli ez volt az utolsó, hogy találkoztunk. Azt mondta, hogy nincs olyan innentől, hogy kijövök a busszal a Tudásparkba és mikor megy vissza, visszaszállok.

Mondtam neki, hogy "Tessék???" Fizető utas vagyok, bérletem van, itt van, maszk is rajtam, márpedig amíg járatszámba van a busz, addig utszhatok, és ha negyedóra múlva visdzaszállok a maga buszára és magával megyek vissza, akkor magával megyek. Oké, megértem, hogy a végállomáson míg nem megy vissza, le kell szállni, leszállok, azonban amikor indul, felszállok és helyet foglalok, megyek. Fizető utas vagyok. Erre nem szólt semmit.


Hogy mondhat a sofőr olyat, hogy ne csináljak legközelebb olyat, hogy kimegyek a végállomásig, majd jövök azzal a busszal vissza?


Van erre szabály, hogy valaki nem buszozhat?


Ha egész nap az ő járatán utazok, mikor számjáratba van, akkor vele utazok. Szerintem ebbe ő nem szólhat bele.



2020. dec. 9. 20:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

Szia baj van?

Tudok segíteni?

Vagy megy mindjárt anyu és megsimizze a fejecskédet.

2020. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen korlátozás sehol nincs. Ha akarsz, egész nap egy adott járművel utazol.

Csak kiakadt rád a sofőr, amiért fenn akartál maradni. Ennyi.

Azért neki is nap vége volt már, elég sok marhaságot látnak szegény sofőrök minden nap.

2020. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
66%
És most összedőlt a világ 🤦 ha zavar akkor menj be a busztársasághoz és ott reklamálj de úgysem fognak ilyennel foglalkozni.
2020. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem igaza van a 2-esnek, betelt a pohár a sofőrnek aznapra. Bérlettel természetesen jogod van akár ide-oda is utazgatni egész nap. Az valószínűleg jogos, hogy az állásidőben leszállít.


Én ezt az esetet most elengedném, de ha újra elkezdene erősködni ez a sofőr, akkor nyugodtan tegyél panaszt az ügyfélszolgálaton.

2020. dec. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem akartam részletezni, mert hosszú, de ez a sofőr a multkor kb. két hónapja amikor fentmaradtam, akkor mondta, hogy végállomás, szálljon le, akkor is mogorván. Azóta tudom, hogy ennél a sofőrnél le kell szállni. Az este is magamtól le akartam szállni, majd óra 2-kor vissza. Mert ennél a sofőrnél lekell.


Ez ilyen természetű.


Azért van rám kiakadva, mert egyszer betelefonáltam a dkv-nak, hogy a tudásparknál az egyik kollégája leszálli és riasztótöltényt sütött el a bokorban.


Ezért egy másik sofőr leordított, hogy mi az, hogy a kollégáját bejelentem, hogy lőtt riasztópatronnal? Erre ezt a sofőrt meg írásban jelentettem be.


Ategnapi az a mogorva ezt is felhozta, hogy "És akkor jelentsen fel nyugodtan engem is".

2020. dec. 9. 20:48
 6/27 anonim ***** válasza:
56%

Szerencsére én már kb. 15 éve nem járok busszal, de ha én jártam volna így, akkor írásban panaszt tettem volna az ügyfélszolgálaton, mert valóban nem volt joga ilyet mondani és sajnos a buszsofőrök többsége nagyon sokat képzel magáról, tisztelet a kivételnek. Attól, hogy van egy "D" kategóriás jogosítványa, még nem áll a többi ember felett. Abban nem vagyok biztos, hogy az adott volántársaság Általános Szerződési Feltételei mit tartalmaznak a végállomáson történő várakozásról a kérdésben megfogalmazott esetben, de az szerintem minimális emberség lett volna a sofőr részéről, hogy este 10-kor nem szállít le a buszról.


Egyébként annak idején, amikor még diákként buszoztam, rendszeresen írásban bejelentettem azokat a sofőröket (rendszámmal, járatszámmal, indulási idővel), akik járművezetés közben dohányoztak. Egy idő után jelentősen csökkent a járművezetés közben dohányzó buszsofőrök száma azokon a járatokon, amelyeken én utaztam. :)


34/F

2020. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%
Na az ilyen utasokból van elege a buszsofőröknek mint levike.
2020. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%
Járjál gyalog levike. Erősen ajánlom.
2020. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Micimacko67 ***** válasza:
84%
Kérdező, te rád miért nem vonatkozik a kijárasi tilalom? Este 8 után miért kódorogsz a varosban, ha nem munkába mész?
2020. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

Mert ő levike.

Rá nem vonatkozik semmi, csak a saját kis lelki világában él.

2020. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!