Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kaphat ezért?

Milyen büntetést kaphat ezért?

Figyelt kérdés
Milyen büntetést kaphat az a valaki, aki bemegy mondjuk egy éppen zárva lévő bank/üzlet/étterem/stb (de NEM magánlakás) területére, ott bent tartózkodik, de nem tesz kárt semmiben és nem visz el semmit? A pontos jogszabályi megnevezésre lenne szükségem ebben a kérdésben.

2020. dec. 10. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bemegy egy zárt helyre úgy hogy nem tesz benne kárt???
2020. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tehát bemegy, bent tartózkodik úgy, hogy nem tesz semmiben sem kárt, de az ott tartózkodása jogtalan, mert engedély nélkül ment be.
2020. dec. 10. 13:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Kilincsre vagy kulcsra volt zárva? Csakmert fogalmilag nem tudom még pontosan elképzelni hogy a ment be a zárt helyre károkozás nélkül. Az meg hogy nem vitt el semmit az nem teljesen tisztázza ám őt. Ha én az üres zsebedbe nyúlok bele, még kísérlettel megvádolhatnak mert nem tudhattam hogy nincs lové ott de feltételeztem
2020. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pusztán elméleti feltevés, tehát a történet szempontjából lényegtelen, hogy mire volt zárva, csak bejutott a helyiségbe károkozás nélkül és ott bent jogtalanul tartózkodik.

Mivel nem szándéka a személynek eltulajdonítani semmilyen vagyontárgyat, ezért nem hiszem, hogy a kísérlet megállna a büntetőeljárás során.

Csupán arra keresem a választ, hogy van-e arra valamilyen szabályozás, hogy valaki jogtalanul bemegy valahova, majd ott bent marad.

2020. dec. 10. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Betörés, ha feltöri a zárat.
2020. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem illik bele a "más lakása vagy [ahhoz tartozó] egyéb helyisége" kategóriába, akkor a bemenetelnek önmagában nem lesz büntetőjogi következménye, de pl. a vagyonőr kidobhat, akár testi kényszerrel is. Neki ellenszegülni (személy elleni erőszakkal bent maradni) már kényszerítés, garázdaság, stb. lehet.
2020. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!