Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esélyekkel indulhatok...

Milyen esélyekkel indulhatok egy kártérítési perben a munkaadóm ellen? Korábban személyiség zavart állapítottak meg nálam. Ezt figyelembe veszi e a bíróság?

Figyelt kérdés
tavaly ősszel munkaviszonyt létesítettem egy vagyonőr munkaadóval, A három hónapi próbaidőn túl betegségi szabadságra kényszerültem, amit a munkaadóm elszámolt részemre, de a folyamatos betegségemből eredően táppénzre is szorultam, amit a munkaadóm nem fizetett ki, sőt visszadátumozott közös megegyezéses munkaviszonyom megszüntetését is postai úton megkaptam amelyet a fenti felmondásom dátumozásától három hét elteltével (amit a boríték tanúsít, de azt majdnem egy hét után kaptam csak kezeimhez. Telefonon történt beszélgetésünkben szereztem arról tudomást a munkaadómtól, hogy a táppénz azért nem jár, mert a munkaviszonyom megszüntetése előbb be következett. E postai feladás késésére, azt mondta a munkaadó, sajnálatos késésbe keveredett a munkaadó de ez nem változtat a lényegen. Arra ,hogy a közös megegyezést nem fogadtam el, az aláírva sincsen részemről, erre a munkaadó válasza az volt, hogy nem is kell az aláírásom azért nem mert postai úton történt ez a munkaviszony megszüntetése.Ez év áprilisában öregségi nyugdíjas lettem. Mindaddig nem dolgoztam, sehonnan bért nem kaptam. Egy hónapja kértem a munkaadómat adja ki részemre az adataimat rögzítő munkámmal kapcsolatos iratokat, (munkaszerződést, munkaviszonyom közös megegyezéssel való megszüntetésének iratait),A munkáltató nem fogja teljesíteni kérésemet telefonba közölte velem a munkaadó. Sajnos költözködésből eredően több irataimat is hivatalosan kellett beszereznem a nyugdíjazásommal kapcsolatban, mert elvesztek. A Lakóhelyemen lévő Járási Hivatalnál közölték velem hogy a munkaadóm törvény ellenessen járt el velem szemben, mivel táppénzen lévőnek és öregségi védettségkoromra tekintettel nem mondhatott volna fel közös megegyezéssel semmi képen sem, indokolás nélkül úgyszintén nem. A NAV -tól kaptam utalással kisebb összegű jogtalan járadék levonásból eredő összeget.Azt nem tudom a NAV-ot ki értesíthette mert én nem az biztos. Most a Munkaügyi Felügyelőségtől jött egy postai küldemény miszerint küldjem meg részükre a munkaszerződésemet és a munkaviszony közös megszüntetésének okiratait. Persze ezért kértem a munkaadómtól a munkaszerződésem és a felmondás iratainak a megküldésére, de nem küldi meg részemre a munkaadó, ezt válaszoltam a munkaügyi felügyelőségre. Kíváncsi vagyok a válaszokra.És van e esélyem a fenti ügyben bírósághoz fordulni milyen §-ra hivatkozva? Figyelemmel a fenti betegségemre is.
2020. dec. 14. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

kezdem unni ezt a szappanoperát


azt meg pláne, hogy összefüggéstelenül írsz, nem tagolod a szöveget és olvashatatlan

2020. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd bővebben?Vannak akik egy két mondatban írják meg a problematikájukat, arra sok sok esetben olyan válaszokat adtok, hogy leírnád részletesen az ügyedet? Két mondatban senki problémáját nem lehet le írni! Ezeket Tis válaszoltátok még évekkel ez előtt.
2020. dec. 14. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Lényegre törő, megfelelően tagolt leírás kellene, hogy az ember értelmezni tudja a leírtakat, s ne folyjon ki a szeme olvasás közben.
2020. dec. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Milyen esélyekkel indulhatok egy kártérítési perben a munkaadóm ellen, egy év elteltével? Korábban személyiség zavart állapítottak meg nálam. Ezt figyelembe veszi e a bíróság?
2020. dec. 15. 16:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!