Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik a nehezebb: polgári...

Melyik a nehezebb: polgári jog vagy büntetőjog?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Polgár
2020. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Joghallgatóként én a büntetőjogot jobban szeretem, később ezzel is szeretnék foglalkozni, de a polgári jog meg egy borzasztóan tág kategória, így az a rendszer jóval „nehezebb".
2020. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Ezen az oldalon nem kaphatsz autentikus választ, már csak azért is mert egy levike nevű felhasználó csak jogásznak adja ki magát... nyilván nem akarom leírni a véleményem... de valószínűleg kitalálható.

A kérdésre valaszllolva a ptk. Legalább 6 kötetes ....

2020. dec. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
A polgári.
2020. dec. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

beállítottság függő.


Nekem mindig is a büntető ment könnyebben, gyorsabban tanultam meg, mint a polgárit, jobban ment az összefüggések átlátása is a büntető területen.


(Ezért is lett belőlem később büntetőbíró.)

2020. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó kolléga jól mondja. beállítottság a kulcsszó. Engem zavart néha a büntetőjog "kockasága". A polgári jog így önmagában azért igen különféle részekből áll: általános tanok, személyi- és családjog, dologi-, kötelmi-, szellemi alkotások-, társasági-, és öröklési jog. Mindhez azért másfajta rálátás kell, két (max. három) területnél többet senki nem tud (a három az már Weiss M. néni, ld. a kodifikációt). Én a köziget szeretem, de pro módon ott is csak három területet lehet érdemben vinni.
2020. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
3: Drágica, a közigjog meg a jogrendszer 80%-a. Jöttök itt a füzeteitekkel.
2020. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mi a garancia rá, hogy itt akik azt írják, hogy bíró, meg kolléga, tényleg bírók vagytok? Mert itt vannak olyanok, akik hétköznapi emberek és jogásznak adják ki magukat.
2020. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi. Magam amúgy PhD., egyetemi docens vagyok. De szakemberként meg lehet állapítani, kinek a válasza autentikus. Hasonló a helyzet orvosi témakörökben is.
2020. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Akkor jó.

Mert lenne olyan kérdésem, hogy elsőfokú ítélet után, mennyi idő mire a törvényszék kitűzi a másodfokú űlést, ha a vádlott fellebbez és tagad?

1 hónap? 1 év? 2 év?

Csak mert itt tele van az oldal trollokkal és jó lenne egyszer, ha egy jogász is válaszolna.

2020. dec. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!