Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldön dolgozok, köteles...

Ha külföldön dolgozok, köteles vagyok az itthoni szabadságomat lerövidíteni karantén miatt?

Figyelt kérdés

Prágában dolgozok, és januar 3-an kell visszaernem Budapestrol. Másnap mar dolgozom. Beutazaskor kell vinni egy max 72 oras Covid-tesztet vagy ott helyben kell teszteltetni magunkat. Sajnos igy unnepek miatt nem nagyon talalok olyan itthoni mintaveteli helyet, amely szilveszter korul 1 nap alatt adna eredmenyt. Januar 1-je pentek, hetvegen nem nagyon tesztelnek.


Igy ket opciom maradt:

1. Elobb utazom vissza, ezzel leroviditve az itthoni szabim.

2. Ott helyben tesztelek januar 4-en.Ujabban ilyen hibrid megoldas van:egyszer a csapat fele van Home Office-ban, masik fele irodaban. Jelenleg viszont senki nem tudja mi lesz januarban. Velhetoen home office, de ebben senki nem biztos. Ha home office lenne, siman elmehetnek januar 4-en tesztelni Pragaban, es masnap szabadulnek. Sajnos fonokom se biztos benne, hogy home office-ban leszunk-e.


Ha a masodik opciot valasztom, ott kint tesztelnek, koteles a munkaltatom engedélyezni a home office-t? Laptop meg minden felszereles nalam van.



2020. dec. 23. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Kezdjük ott, hogy eleve dolgozni sem vagy köteles.


Egyéb kérdés?

2020. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem köteles, beszéld meg a főnököddel.
2020. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki maradjon ott, ahol van. Apósom egyébként hazajött Németországból, német rendszámú autóval, és a kutya nem állította meg a határon. Nem kéne ezt a karácsonyozást erőltetni, mert nagy lesz a böjtje.
2020. dec. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már itthon vagyok egy hete. Itt a kérdés a visszamenetel. Bár mivel jövőhéttől megint lockdown lesz, valószínű, hogy Home Office lesz, és akkor nem baj ha karanténban vagyok.
2020. dec. 24. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!