Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Több tulajdonosú lakás esetébe...

Több tulajdonosú lakás esetében ki adhat be lakáskiüritési pert? Egy tulajdonos is önállóan vagy csak minden tulajdonos együttesen?

Figyelt kérdés

4en vagyunk testvérek, tulajdonosok egy örökölt lakásba. 3 testvér mint többségi tulajdonosú akarat, szótöbbséggel kiadják a lakást bérlőknek.Állitólag fizetnek is.

Én ezt nem akarom,igy se használni, se eladni nem tudjuk. Indithatok lakáskiüritési pert egyedül, vagy el kell türnöm hogy nem juthatok a lakáshoz vagy az értékéhez? Negyed rész lakbér nulla összeg ( ráadásul meg se kapom, tudom fizetési meghagyás, stb. ne kanyarodjunk el) a vételi árhoz képest. Havi néhány ezer ft kontra pár millió egyben. De a lakhatásomat se tudom megoldani a lakbér részből. Kérhetek kártéritést hogy papiron hiába van a tulajdonom, gyakorlatban semmit nem tudok csinálni vele a többi testvérem tulajdonos társ döntése miatt?



2020. dec. 24. 14:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Közös tulajdon megszüntetése. Senki sem jár vele jól, de legalább lehet acsarkodni egymással évekig a bíróságon.
2020. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!