Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha felfüggesztett fogházbüntet...

Ha felfüggesztett fogházbüntetést kapok akkor már örökre megleszek bélyegezve?

Figyelt kérdés

Olvastam itt gyakorin hogy felfüggesztet börtön büntetésre ezta választ kapta a kérdező


"

az erkölcsiből a mentesítás után törlődik, a nyilvántartásban bennmarad


azaz bizonyos munkaköröket mint pl ügyész bíró fegyveres szerv tagja....már a büdös életben nem tölthet be az ember még megrovással sem"



Ez vonatkozik a fogházbüntetésre is?


2020. dec. 25. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Na, most már félsz Levike?

Amúgy örökre nem, bizonyos idő után törlődni fog enyhe bűncselekmény után.

2020. dec. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Egyébként ismerem a Levike sztorit ami itt megy gyakorin vicces a gyerek de én nem ő vagyok!

2020. dec. 25. 13:02
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Ja akkor bocsi.
2020. dec. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmi probléma, egyébként én úgy tudom hogy ilyen nem létezik hogy"törlődni fog" olyan van hogy "elévülés"
2020. dec. 25. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Mentesítés van, de ha egy akiknek fontosak az ilyen adatok, látni fogják.
2020. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lényegében ha jól értem akkor ki van zárva hogy bármilyen közfeladatot ellátó személy váljon belőlem! Mint például: ügyész, bíró, rendőr, mentős, tűzoltó stb...
2020. dec. 25. 13:34
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Rendőr, katona, tűzoltó nem lesz kizárva, mert a szolgálati viszonyról szóló törvény sem zárja ki, bár felfüggesztettnél azt hiszem akár 3-5 évet is várni kell erre. Bíró és ügyész viszont gyakorlatilag kizárt, a törvény előírja, hogy valami 5-8 év után lehet, de szinte 100%, hogy találnak hasonlóan alkalmas, jó kvalitású embert aki feddhetetlen. A mentősről meg fogalmam sincs melyik jogviszony és jogállási törvény alá tartozik.
2020. dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:

Felfüggesztett büntetésnél a próbaidó leteltével automatikus a mentesülés...feltéve, hogy a bíróság korábban nem mentesíti.

A szabadságvesztés fokozata ebből a szempontból nem számít...bár felfüggesztett fegyház büntetést nem szoktak kimérni.

2021. jan. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én voltam katona, és kibaxtak még próbaidő alatt, hiába évült el.
2021. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!