Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy csalási feljelentéshez...

Egy csalási feljelentéshez mellékelhetek titokban készített hangfelvételt vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szóval megteszem a feljelentést, de két dologtól félek, amit nem tudok biztosra:


1, a titokban készült hangfelvételt kettőnk közti beszélgetésről lehet-e mellékelni, vagy netán ha meg elutasítják a nyomozást, akkor vissza tud ezzel vágni személyes jogok megsértése vagy akármi miatt? Csak a csalás megállapításához meg fontos lenne.


2, ha elutasítják, mert ők úgy látják, akkor lehet ebből hamis vád ellenem ? ez hogy megy? ha ők megalapozatlannak látják a feljelentésemet, akkor automatikusan hamis vád miatt indítanak ellenem eljárást, hogy "vagdalkozom a semmibe" valaki ellen?


Hát nehéz egy (kettő) kérdés ez számomra.


2010. aug. 13. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a titokban készült hangfelvételt nem fogadják el bizonyítékként..

De mivel nem vagyok jogász,és én is csak hallottam így a legjobb tanács ha felhívod a rendőrséget,és megkérdezed tőlük..Úgyis feljelentést akarsz tenni akkor semmit nem veszítesz ha rá kérdezel előtte..

2010. aug. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát én ezt értem, köszi szépen, csak aztán eleve már azzal, hogy megkérdezem, esetleg magamat sodornám bajba ..


de azért nagyon durva egy helyzet ez, hiszen a titkos hangfelvételből derül ki teljesen kereken a csalási történet, ha meg azt nem csatolom, akkor ki tudja, mennyi bizonyítékot tudnak összeszedni


hát fogós kérdés, de úgy képzeld el, hogy eddig 2 ügyvédet kérdeztem, és igazából egyik se tudta megmondani


csak amiért én arra tippelek, hogy mégis lehet, az az, hogy a közelmúltban volt jó pár olyan botrány, amikor rejtett kamerafelvételekkel buktattak le vesztegetés miatt valakit, aztán előzetesben is van, szóval olyan vegyes amit gondolok

2010. aug. 13. 11:26
 3/3 anonim válasza:
Ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenni. A feljelentésben a gyanudat kell megfogalmazni és nem állításkánt kell valaki ellen a bűncselekményt. Azért teszed a feljelentést, hogy a rendőr nyomozza ki. Csatolhatod a felvételt, de ne hozhatod nyilvánosságra.
2011. dec. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!