Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Írtok példákat, hogy milyen...

Írtok példákat, hogy milyen cselekmények minősülnek garázdaságnak kint az utcán?

Figyelt kérdés
Nem magát a garázdaság jogi fogalmát, hanem példákra lennék kíváncsi, hogy pontosan milyen cselekmények azok, amik annak minősülnek
2020. dec. 28. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Felkapsz egy marék sarat a földről aztán megdobálod az arra járókat. De akár már az is ha felrúgod az utcai szemetest.

Magyarán mondva szinte akármi lehet garázdaság ami nem megszokott társadalmilag.

2020. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kergetsz egy 12 éves taknyos hülyegyereketegy parkban/ játszótéren, akit végül a polójánál fogva állítasz meg ( nem vered meg!), majd elmagyarázod neki, hogy miért nem helyes amit tesz. (nem ordítva, káromkodva!), azaz 2 társával együtt már többedszer dobálja a konyhaablakot. No ezt meglátja egy " rémült" szülő, aki kihívja a rendőrséget, aztán 1 hónap múlva mehetsz rabosításra, meg gyanúsítotti kihallgatásra...ez konkrétan velem esett meg, komolyan nem hittem el, hogy ebből büntetőeljárás lesz. Elb@sztam fél évet az életemből, anno 160 ezret ügyvédre, aztán a végén csak kimondták, hogy elkövettem a garázdaságot, és egy év próbára bocsátottak...
2020. dec. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mérlegelés kérdése.

Például egy szabolcsi falu necces részében más a “kirívóan közösségellenesség” mint a Rózsadombon.

Mindig a körülmények döntik el.

2020. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
#2 Feltehetően az ítéletben megállapított tényállás nem ugyanaz volt, mint amit itt leírtál.
2020. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4# teljesen igazad van, sajnos.

Összeszedtek még 6 tanút, akik persze súlyos ellentmondásokkal ( konkrétan hazugságokkal), de különböző, terhelő dolgokat mondtak a nyomozati szakban rám. Tegyük hozzá, hogy a tárgyaláson ezekkel szembesíteni nem volt módom őket, pedig 1 hétig excel táblába kigyűjtötöttem, hogy miről, ki mit mondott. Ennek egy része amúgy a nyomozati szakban a szembesítéskor is megbukott. Ez őket akkor nem zavarta, benyújtották a vádiratot.

Nos gondoltam majd a bíróságon. Hát nem, amikor erre sor került volna, ők "már nem emlékeznek", hogy 6 hónapja mi hogyan történt 🤯🤯. Erre a bíró felolvasta a rendőrségi eljárás során tett vallomást, és megkérdezte, hogy fenntartják- e. Persze igen.... utána kihirdették a már előre megírt ítéletet.

Még egy dolog, pontosan az ügyész (!!!), azaz a vád képviselője mondta a tárgyalás végén, hogy mivel számára sem teljesen tisztázott a tényállás minden eleme, nem kéri büntetés kiszabását!!! Hát szóval erről ennyit.

2020. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

#5 Na ugye. Ebből viszont az következik, hogy amit leírtál a posztodban, az nem garázdaság.


Megjegyzem, nem is kaptál büntetést. A próbára bocsátás intézkedés.

2020. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6# na azért tegyük tisztába, főleg, hogy jogász vagyok.

A büntetés kiszabását halasztotta el a bíróság az 1 év próbára bocsátotással. Ha az alatt nem teszek semmi olyat, utána már nem is szab ki büntetést, úgy is lett persze. A másik pedig, hogy az ítélet szerint elkövettem a bűncselekményt... tehát szerintük garázdaság volt!!

2020. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

😫2 sör után megcsúszol a tiszta jég járdán (mert ugye minek azt sózni)

És eközben egy kukában kapaszkodnál meg, amit magaddal rántasz és "kárt okozol benne". Mivel megittál 2 sört, ezért "ittas" vagy, ami azt jelenti te nem azért csúsztál meg mert 2 cm jég van a járdán. Ezért ugye 3 hónapig kell majd rendőrségre járnod, hogy kifizettessék veled a kukát, meg kapj egy figyelmeztetést. De ugye annyival is meg lehett volna oldani, hogy nem szolsz senkinek, hanem lelépsz, de azért te nem vagy akkora paraszt. Az más kérdés hogy az retkes g€ci az első emelet 1. ajtó mögött szívével lekével óvta és szerette a kukáka. Meg az a fszpó közös képvis. akinek nőljön gitár a hasáb azt a rák pengesse, se tudta szó nélkül hagyni, mert a nagyi ragaszkodott a rendőrséghez, mert egy huligán csuszik el azon a járdán ami tiszta jég

2020. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Tegyük tisztába, merthogy én is jogász vagyok.


A bíróság szerint az volt a garázdaság, amit az ítéleti tényállásban megállapítot, nem pedig az, amit Te a #2 posztodban leírtál. Én erről beszéltem.

2020. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!