Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez közkincsnek számít?

Ez közkincsnek számít?

Figyelt kérdés

Szóval a Wikipédián olvasható, hogy

Közkincs lehet egy alkotás, amennyiben

a szerző halálát követő január elseje óta eltelt 70 év (stb)

Na most, ha szeretném felhasználni Bánk bán - Hazám, hazám áriáját Simándy József előadásában, akkor Simándy vagy Erkel halálát kell nézni?

Mert Erkelt nézve közkincsnek minősül, de ha Simándyt is belevesszük, akkor nem. Valami ötlet? Én Erkelre tippelnék, mert végülis ő a szerző, de azért inkébb biztosra mennék



2020. dec. 28. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Annak a felvételnek tulajdonosa van (pl. MTV), szóval kell futni azért egy-két kört.
2020. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Erről lenne szó (Youtube automatikusan generált):

[link]

Ezzel kihez kellene fordulni?

2020. dec. 28. 12:26
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez jó kérdés, engem is érdekel. Nem tudom h a youtube mi alapján enged jogvédett tartalmat felhasználni. Mert ugye van amikor csak simán nem lehet pénzt keresni vele ami számomra nem gond hisz nem is az a célom hanem inkább oktatás jellegű, viszont van olyan helyzet mikor törli vagy némítja a videót, de pl amit én szeretnék felhasználni a youtube automatikusan aláírta h a tulajdonos a Hungaroton.


Ahogy elnézem Simándy hazám, hazám is a hungarotoné, szerintem ezeket fel lehet használni, de hátha ír vki aki jártasabb ebben.

2020. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De pont oda van írva a videó alá, hogy a Hungaroton bocsátotta a youtube rendelkezésére, azaz ők töltötték fel, ők engedélyezték a megjelenését. Ez nem jelenti azt, hogy minden hungaroton felvételt fel lehet használni, csak azt, amit engedélyeznek. Ezt ugyanúgy nem lehet máshova feltölteni, csak az engedélyükkel.
2020. dec. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem használhatom fel?
2020. dec. 28. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha youtube-on akarod felhasználni nyugodtan használd fel, ha esetleg nem tetszene nekik akkor úgy is jelzik, de látom h máshol is van hungaroton által tulajdonolt zene felhasználva és csak annyi történik h autogenerateba a youtube alárakja h ez a hungaroton tulajdona. Valszeg megkapod az engedélyt. Ha nem youtubeon használnád az már más kérdés persze.
2020. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem youtubeon használnám :(
2020. dec. 28. 13:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont a hungarotontól kell engedélyt kérned. Nem tom náluk mi a szabály ha pénzt akarsz keresni belőle akkor biztos h jogdíjat kell fizetned.
2020. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
De nyugi! Otthon a fürdökádodban annyit énekelheted amig bele nem rekedsz!:-)
2020. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Példa:


Gárdonyi Géza Egri csillagok című könyvét bármikor kiadhatod, és árulhatod.


Viszont egy már kiadott könyvön nem cserélheted le a kiadó nevét a sajátodra.

2020. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!